Szpital Wojewódzki w Łomży

i

Autor: mszzz

Odmrażanie łomżyńskiego szpitala: okulistyka w rękach "zwykłych" pacjentów

2020-07-31 16:24

Oddział Okulistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ponownie będzie przyjmował pacjentów niezakażonych koronawirusem. Od 3 sierpnia wraca do świadczeń medycznych zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Pacjenci niezakażeni koronawirusem, a mający problemy okulistyczne, nie będą musieli już szukać pomocy w innych miastach. Od najbliższego poniedziałku Odział Okulistyczny będzie przyjmował pacjentów "niecovidowych". Przez ostatnie miesiące oddział ten był przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem i zakażonych SARS-CoV-19.

Pacjenci okulistyczni i jednocześnie z Covid-19 nie pozostaną jednak bez pomocy w łomżyńskim szpitalu. Do dyspozycji takich osób będą dwa łóżka w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym. Dodajmy, że pacjenci z podejrzeniem i zakażeni koronawirusem mają na wyłączność 5 oddziałów szpitala w Łomży - neurologię, położnictwo i ginekologię, neonatologię, choroby płuc i choroby zakaźne.

Przypomnijmy, że decyzją wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, Szpital Wojewódzki w Łomży od 16 marca do 1 czerwca pełnił funkcję szpitala jednoimiennego zakaźnego do walki z koronawirusem. Początek czerwca przyniósł nowe decyzje i stopniowe odmrażanie placówki. Na pierwszy ogień poszły poradnie szpitalne i pierwsze oddziały. Miesiąc temu zwykłe funkcjonowanie wznowił Oddział Nefrologiczny ze Stacją Dializ.

Decyzję o odmrożeniu Oddziału Okulistycznego podjął wojewoda podlaski w środę 29 lipca.

Izabela Szydło pokonała koronawirusa dzięki podaniu osocza ozdrowieńca