Szpital Wojewódzki w Łomży

i

Autor: mszzz

Odmrażanie łomżyńskiego szpitala: okulistyka w rękach "zwykłych" pacjentów

2020-07-31 16:24

Oddział Okulistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ponownie będzie przyjmował pacjentów niezakażonych koronawirusem. Od 3 sierpnia wraca do świadczeń medycznych zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Pacjenci niezakażeni koronawirusem, a mający problemy okulistyczne, nie będą musieli już szukać pomocy w innych miastach. Od najbliższego poniedziałku Odział Okulistyczny będzie przyjmował pacjentów "niecovidowych". Przez ostatnie miesiące oddział ten był przeznaczony dla pacjentów z podejrzeniem i zakażonych SARS-CoV-19.

Pacjenci okulistyczni i jednocześnie z Covid-19 nie pozostaną jednak bez pomocy w łomżyńskim szpitalu. Do dyspozycji takich osób będą dwa łóżka w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym. Dodajmy, że pacjenci z podejrzeniem i zakażeni koronawirusem mają na wyłączność 5 oddziałów szpitala w Łomży - neurologię, położnictwo i ginekologię, neonatologię, choroby płuc i choroby zakaźne.

Przypomnijmy, że decyzją wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, Szpital Wojewódzki w Łomży od 16 marca do 1 czerwca pełnił funkcję szpitala jednoimiennego zakaźnego do walki z koronawirusem. Początek czerwca przyniósł nowe decyzje i stopniowe odmrażanie placówki. Na pierwszy ogień poszły poradnie szpitalne i pierwsze oddziały. Miesiąc temu zwykłe funkcjonowanie wznowił Oddział Nefrologiczny ze Stacją Dializ.

Decyzję o odmrożeniu Oddziału Okulistycznego podjął wojewoda podlaski w środę 29 lipca.

Izabela Szydło pokonała koronawirusa dzięki podaniu osocza ozdrowieńca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE