Oddział Dziecięcy w Łomży przyjmuje już małych pacjentów

i

Autor: mszzz

Oddział Dziecięcy w Łomży już przyjmuje małych pacjentów

2022-04-05 15:47

Oddział Dziecięcy w Łomży, po dwóch latach przerwy, wznowił swoją działalność. Stało się tak dzięki skompletowaniu zupełnie nowego zespołu lekarskiego. Zatrudnionych zostało w sumie 9 lekarzy i 15 pielęgniarek. Od wczoraj (4.04) przyjmowani się już mali pacjenci. Szczegóły w artykule.

Do Oddziału Dziecięcego w Łomży przyjmowani są już pierwsi pacjenci. Obecnie (5.04) znajduje się tam 6 małych pacjentów.

Nowa kadra lekarska

Ponowne uruchomienie oddziału było możliwe dzięki skompletowaniu kadry lekarskiej. Zatrudnionych zostało w sumie 9 lekarzy (między innymi: pediatrę onkologa, pediatrę alergologa, pediatrę gastrologa). 4 będzie pracowało w trybie dziennym, a 5 na dyżurach.

W oddziale zatrudnionych jest obecnie 15 pielęgniarek, które wcześniej tam pracowały. Władze szpitala mają jeszcze w planach powiększenie ekipy medycznej - o jednego lekarza specjalistę i pielęgniarki.

Smolasty boi się kochać

Oddział został "odświeżony"

Oddział Dziecięcy przed uruchomieniem został odświeżony, na razie nie ma funduszy na jego gruntowną modernizację. Władze województwa na ten rok planują dofinansowanie w szpitala kwotą ponad 7 milionów złotych, jednak te pieniądze nie trafią bezpośrednio na oddział dziecięcy.

Budujemy ten oddział od zera. Mamy zupełnie nowy personel, musimy się wszyscy poznać. Musimy poznać też i wdrożyć się w system informatyczny, ale wszyscy nam pomagają. W oddziale mamy już 6 pacjentów, którzy od wczoraj przebywają z mamami albo ojcami. Wszyscy mali pacjenci są z infekcjami - powiedziała Marta Kuźmicz, nowa ordynatorka oddziału dziecięcego.

W Oddziale Dziecięcym w Łomży może przebywać maksymalnie 25 pacjentów do 18. roku życia. Z dziećmi może przebywać rodzic czy opiekun. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!