Odbierz w Łomży darmowe sadzonki! Wiemy, kiedy i gdzie można będzie je dostać

i

Autor: pixabay.com/Odbierz w Łomży darmowe sadzonki! Wiemy, kiedy i gdzie można będzie je dostać

WYDARZENIA

Odbierz w Łomży darmowe sadzonki! Wiemy, kiedy i gdzie można będzie je dostać

2024-04-10 15:25

W Łomży można będzie dostać drzewka do swojego ogródka albo na działkę. Będą to sadzonki świerka albo modrzewia. Już po raz kolejny w Łomży odbędzie się ogólnopolska akcja #sadziMY. Kiedy i gdzie odebrać sadzonki? Szczegóły poniżej.

Darmowe sadzonki w Łomży

Już po raz 6. można będzie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Nadleśnictwa w całej Polsce będą rozdawać darmowe sadzonki - świerka albo modrzewia.

Udział w akcji będą mogli też wziąć mieszkańcy Łomży i okolic. Pracownicy Nadleśnictwa Łomża będą rozdawać sadzonki przed swoją siedzibą przy ul. Nowogrodzkiej 60.

Akcja #sadziMY w Łomży - kiedy?

Drzewka można będzie odbierać w najbliższy piątek, 12 kwietnia. Pracownicy nadleśnictwa będą czekać na chętnych w godzinach 9:00 - 15:00.

Jak przekazują organizatorzy, warto przyjść z własnym opakowaniem.

Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem - przekazują pracownicy nadleśnictwa.

Źródło: Nadleśnictwo Łomża

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!