Łomżyńska policja

i

Autor: fot. KMP w Łomży

Nowy Rok spędził w areszcie! Tak w Sylwestra bawił się 27-letni mieszkaniec Łomży

2021-01-04 15:21

27-letni mieszkaniec Łomży wpadł w sylwestrową noc po tym jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej, złamał szereg przepisów, porzucił auto i próbował uciekać pieszo! Po pościgu wpadł w ręce łomżyńskiej policji. Nowy Rok mężczyzna przywitał już w areszcie. Co się stało na ulicach Łomży? Sprawdź szczegóły poniżej.

Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc. Policjanci z łomżyńskiej "drogówki" chcieli zatrzymać do kontroli samochód, który jechał z dużą prędkością po jednej z głównych ulic Łomży. Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe policji. Kierowca uciekając przed policją, przejechał na czerwonym świetle i złamał szereg innych przepisów drogowych. Chwilę później kierowca porzucił auto z pasażerami i zaczął uciekać pieszo.

Pijany i bez uprawnień

Chwilę później kierowca wpadł w ręce łomżyńskich "mundurowych". Jak się okazało 27-letni mieszkaniec Łomży był pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. To nie koniec "popisu" mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 27-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Nowy Rok w areszcie

Mężczyzna zakończył swoją sylwestrową noc w radiowozie, a Nowy Rok przywitał już w areszcie. W pierwszy dzień nowego roku usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej do 5 lat.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Każdego dnia w ręce podlaskiej policji wpadają kierowcy, którzy decydują się na jazdę na "podwójnym gazie". Pomimo wielokrotnych apeli o wyobraźnię i rozsądek, przestępstwo to jest nadal popełniane. Nietrzeźwy kierujący jest potencjalnym zagrożeniem tragedii ludzkiej.

Pamiętaj ,,Piłeś? Nie jedź!”

Pijany 17-latek uciekał przed policyjnym pościgiem na samej feldze i bez świateł

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!