Nowa ścieżka rowerowa w regionie. Powstanie między Nowogrodem a Zbójną

i

Autor: pixabay.com

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Nowa ścieżka rowerowa w regionie. Powstanie między Nowogrodem a Zbójną

2023-10-12 10:26

Między Nowogrodem a Zbójną w powiecie łomżyńskim powstanie ścieżka rowerowa. "Kurpiowska ścieżka rowerowa im. Adama Chętnika" o długości 7 kilometrów będzie miała swój początek w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. Właśnie tam zaprezentowano projekt inwestycji. Szczegóły w artykule.

Ścieżka rowerowa między Nowogrodem a Zbójną

Rowerzyści z Łomży i regionu będą mieli do dyspozycji nową ścieżkę rowerową. "Kurpiowska ścieżka rowerowa im. Adama Chętnika", bo tak się będzie nazywać, powstanie między Nowogrodem a Zbójną.

Ścieżka o siedmiu kilometrach długości będzie miała swój początek w Skansenie Kurpiowskim. W pierwszym etapie poprowadzi do Zbójnej, jednak w planach jest pociągnięcie jej do granicy województwa, do Kuzi ( w sumie 19 kilometrów).

Rowerzyści będą mieli możliwość przemieszczania się nie tylko po komfortowej drodze, ale także w przepięknej scenerii kurpiowskich lasów - mówił, podczas prezentacji ścieżki w Skansenie Kurpiowskim, wicemarszałek Marek Olbryś.

Budowa ścieżki między Nowogrodem a Zbójną będzie kosztowała około 5 milionów złotych. Realizacja ścieżki to część większego projektu - "Budowa dróg dla pieszych i rowerów w ciągu dróg wojewódzkich Podlasia". W sumie w Podlaskiem ma zostać zrealizowanych pięć odcinków tras dla pieszych i rowerów.

Tego typu przedsięwzięcia to świetna promocja. W Polsce turystyka rowerowa cieszy się dużą popularnością, a dzięki możliwości korzystania z nowoczesnych, bezkolizyjnych ścieżek na atrakcyjności zyska sama miejscowość i okolica - powiedział Grzegorz Palka, burmistrz Nowogrodu.

Nowa ścieżka rowerowa w regionie. Powstanie między Nowogrodem a Zbójną

i

Autor: UMWP

Kiedy powstanie nowa ścieżka?

Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana pod koniec października. Wykonawca będzie miał 25 miesięcy na realizację inwestycji - czyli ścieżka powinna być gotowa na koniec 2025 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl