zbiórka dla Nikodema

i

Autor: siepomaga.pl

Nikodem potrzebuje najdroższego leku świata. Trwa charytatywna zbiórka

2021-02-12 0:14

Do zebrania jest 9 i pół miliona złotych! Potrzeba jeszcze około połowy tej kwoty! 11 miesięczny Nikodem Wasilewski od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje ogromnej sumy pieniędzy na terapię genową. Tylko ta forma leczenia może zatrzymać postęp choroby.

Dla małego Nikodema z Łomży to jedyna szansa na zatrzymanie postępującej choroby. Chłopiec od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni i pilnie potrzebuje terapii genowej, która da mu szansę na normalne życie. Nowatorskie leczenie kosztuje aż 9,5 miliona złotych! Rodzice Nikosia proszą o pomoc mieszkańców Łomży. Tylko wspólnymi siłami możemy pomóc chłopcu i podarować mu sprawność.

Pilnie potrzebujemy Twojej pomocy, bo dla Nikosia najważniejszy jest czas! SMA 1 – rdzeniowy zanik mięśni to straszna choroba, która każdego dnia, kawałek po kawałku odbiera siły, nadzieję i życie… Mięśnie naszego synka umierają, zamiast się rozwijać. Dzieci takie jak nasze, jeszcze do niedawna były skazane na powolne odchodzenie w męczarniach. Dzisiaj medycyna daje szansę – koszmarnie droga terapia może zatrzymać ten złowieszczy pęd choroby - przekazują rodzice małego Nikodema. 

Pomóc możecie na wiele sposobów. Pierwszy z nich to tradycyjna zbiórka na portalu siepomaga. Wystarczy, że klikniecie TUTAJ.

Równolegle do tradycyjnej zbiórki trwa licytacja na charytatywnym profilu na Facebooku. Wystarczy, że dołączycie do grupy NIKOdem ponad SMA, a będziecie mogli nie tylko licytować, ale też wystawiać przedmioty, które dołożą cegiełkę do funduszy na leczenie chłopca.

W akcję włączył się też łomżyński magistrat. Decyzją Prezydenta Łomży, Mariusza Chrzanowskiego, wszystkie nakrętki z łomżyńskich eko- serduszek zasilą konto zbiórki. Czerwone kontenery znajdziecie przy Kazańskiej, w Parku Jana Pawła II, na "strzelnicy i przy Ratuszu.

Społeczność wsi Koszewnica ufundowała kosz na nakrętki dla małych pacjentów siedleckiego hospicjum

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!