Nietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi na plaży w Łomży!

i

Autor: fot. pixabay.com/Nietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi na plaży w Łomży!

Nietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi na plaży w Łomży!

2022-07-01 13:50

Dwie młode kobiety będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym za nieodpowiedzialne sprawowanie opieki nad dziećmi. Dwie pijane kobiety miały pięcioro dzieci pod swoją opieką. Do tej sytuacji doszło na plaży miejskiej w Łomży. Szczegóły w artykule.

Alkohol i opieka nad dziećmi nie idą w parze - przekonały się o tym dwie młode kobiety, które w stanie nietrzeźwości opiekowały się dziećmi na plaży miejskiej w Łomży.

Ratownik czuwający nad bezpieczeństwem plażowiczów przy moście "Hubala" w Łomży zauważył nad wodą gromadkę samotnie bawiących się dzieci. Najmłodsze z nich wyglądało na około 2 lata. Kiedy zainteresował się losem pięciorga dzieci, podeszły do niego dwie kobiety. 

Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"

Kobiety oświadczyły, że mają wszystko pod kontrolą. Wtedy wyczuł od nich alkohol. Z relacji ratownika wynikało, że zwrócił im uwagę, że łączenie alkoholu z opieką nad dziećmi, a tym bardziej nad wodą jest nieodpowiedzialne. Kobiety jednak nie widziały problemu w swoim zachowaniu i mówiły, że wypiły tylko po piwie. Wtedy wywiązała się między nimi awantura - przekazuje zespół prasowy KMP w Łomży.

Na miejsce wezwana została policja. Policjanci ustalili, że 25-latka miała pod opieką 3-letniego syna i 5-letnią córkę. Natomiast 26-latka była z synami w wieku 5 i 6 lat oraz 2-letnią córką.

Badania alkomatem wykazały, że młodsza z nich miała blisko promil alkoholu w organizmie, a starsza - ponad pół promila.

Dzieci zostały przekazane pod opiekę krewnych, a kobiety będą się teraz tłumaczyć przed sądem rodzinnym. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii, to dzięki czujności i zdecydowanej reakcji ratownika wodnego.

Policja oraz ratownicy wodni cały czas apelują o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą! Alkohol i plażowanie nie powinny iść ze sobą w parze, tym bardziej, jeśli pod opieką dorosłych znajdują się małe dzieci.

Sonda
Czy wchodziłeś/wchodziłaś do wody po alkoholu?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl