Niebawem w Piątnicy Poduchownej ruszy budowa żłobka

i

Autor: pixabay.com

ŻŁOBKI

W Piątnicy Poduchownej niebawem ruszy budowa żłobka

2023-08-29 13:02

Za około miesiąc ruszy budowa nowego żłobka w Piątnicy Poduchownej pod Łomżą. Znajdzie się tam miejsce dla 100 dzieci do 3. roku życia. W ostatnim czasie Gmina Piątnica otrzymała na ten cel dodatkowe środki. Szczegóły poniżej.

Nowy żłobek w Piątnicy

Mniej więcej za miesiąc ma ruszyć budowa nowego żłobka w Piątnicy Poduchownej pod Łomżą. Miejsce opieki dla najmłodszych mieszkańców powstanie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy.

W planie jest budowa budynku żłobka dla 100 maluchów. Żłobek zostanie doposażony w zabawki i potrzebny sprzęt. Powstaną też nowoczesny plac zabaw i miejsce, w którym rodzice i dziadkowie razem z dziećmi będą mogli aktywnie spędzić czas.

W ubiegłym roku Gmina Piątnica na budowę żłobka otrzymała pieniądze z Polskiego Ładu (3,9 mln), natomiast w ostatnim czasie również z programu Maluch Plus (7 mln). 3 miliony złotych z programu Maluch Plus zostaną przeznaczone na utrzymanie miejsc funkcjonujących.

Dzięki dodatkowemu wsparciu będziemy mogli jeszcze bardziej unowocześnić budynek oraz doposażyć żłobek w sprzęty i zabawki, które będą miały pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Oprócz pięknego i nowoczesnego placu zabaw dla naszych najmłodszych pociech powstanie miejsce, w którym rodzice i dziadkowie wraz z dziećmi będą mogli bezpiecznie i aktywnie spędzić czas. Wierzę, że tak długo wyczekiwana inwestycja wpłynie pozytywnie na jakość życia w naszej gminie - czytamy w komunikacie Artura Wierzbowskiego, wójta Gminy Piątnica.

Umowa na budowę żłobka została podpisana w maju i według zapowiedzi inwestycja ma zostać zakończona w przyszłym roku.

Inne wieści z Gminy Piątnica:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!