policja

i

Autor: KMP Łomża

Nastolatek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł pod Łomżą

2020-11-17 14:12

Policjanci z posterunku w Wiźnie zatrzymali 15latka, który był poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. W Polsce ukrywał się przed karą za przestępstwo popełnione w Austrii. Chłopak trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Białymstoku.

"Wyszedłem się przewietrzyć"- tak tłumaczył się policjantom z posterunku w Wiźnie, nastolatek zatrzymany w jednej z miejscowości w gminie Jedwabne. Funkcjonariusze zainteresowali się nim, bo spacerował bez wyraźnego celu. Młody mężczyzna twierdził, że przyjechał do Polski odwiedzić swoją babcię. A swoją obecność na zewnątrz wytłumaczył chęcią zaczerpnięcia świeżego powietrza.

Młodzieńcem okazał się, mieszkający na co dzień w Austrii, 15letni uciekinier od zasądzonego wyroku. To właśnie w Polsce postanowił ukryć się przed austriackim wymiarem sprawiedliwości. Austria wystawiła za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Był poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa- w Austrii miał do  odbycia karę pozbawienia wolności za pobicie. 

YouTuberów czy naukowców - kogo lepiej znamy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE