Marszałek przekazał prezenty

i

Autor: mżet

Najmniejsi pacjenci dostali symboliczne prezenty - paczki przekazały władze województwa

2021-06-01 16:18

Maluszki z łomżyńskiego szpitala też miały swój dzień dziecka. Wczoraj (01.06) do noworodków z łomżyńskiej neonatologii trafiły paczuszki- niezbędniki przekazane przez władze województwa. W środku znalazły się, między innymi, rożki, kocyki i pieluszki.

W tej chwili oddział neonatologii w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży jest pusty, ale prezenty na pewno przydadzą się przyszłym małym pacjentom. Dziś (01.06) władze województwa podlaskiego przekazały łomżyńskiej neonatologii symboliczne paczuszki pełne miękkich kocyków, kolorowych rożków i niezbędnych pieluszek.

Neonatologia jest jednym z odmrożonych oddziałów w łomżyńskiej placówce. Dariusz Ślesicki, ordynator oddziału, przekazał, że od początku pandemii na oddziale hospitalizowanych było 150 noworodków: 20 z nich to wcześniaki.

Szczęśliwie, neonatologia jest dziedziną, która najmniej została dotknięta covidem - podkreśla ordynator- przez okres ostatnich 14 miesięcy hospitalizowaliśmy 150 noworodków, były to noworodki urodzone przez mamy, które trafiły do nas z powodu zakażenia covidem. Bezpośrednio w szpitalu urodziło się 138 dzieci, a 12 dzieci przyjęliśmy z innych placówek: Grajewie, czy Kolnie. Jeśli chodzi o dwutygodniowe maluszki, które zostały przyjęte na oddział zaraz po wypisie to takich przypadków mieliśmy tylko 3, a żaden z noworodków nie miał niepokojących objawów.

Podczas wczorajszej konferencji władze szpitala poinformowały też o zamiarze otwarcia zawieszonego wcześniej oddziału pediatrycznego. Obecnie poszukiwana jest kadra lekarska. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem oddział zacznie działać jesienią tego roku.

Co zrobić, by niemowlę przespało całą noc: błędy rodziców