Ciekawostki

Najbogatsze miasta na Podlasiu. Tu żyje się najlepiej! Mamy najnowszy ranking

2023-11-15 11:49

Pod koniec października 2023 r. czasopismo „Wspólnota” opublikowało najnowszy ranking samorządów, gdzie znaleźliśmy zestawienie najbogatszych miast w Polsce. Na pierwszym miejscu niespodziewanie znalazła się Łeba z dochodem 22 946, 10 zł per capita. Jak w zestawieniu wypadły miejscowości z Podlasia? Które miasta są najzamożniejsze? Sprawdź galerię poniżej.

W przypadku rankingu czasopisma "Wspólnoty" kluczowa jest metoda, według której został on przygotowany. Autorzy najnowszego zestawienia najbogatszych miast, województw i powiatów w Polsce zastrzegli: „Metoda obliczenia wskaźnika rankingowego jest identyczna jak w poprzednich latach. Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (...). System finansowania samorządów jest coraz bardziej rozchwiany, niestabilny i przez to trudny do interpretacji. Dochody podzieliliśmy przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej".

Najbogatsze miasta w Polsce

Na podium najbogatszych miast w Polsce trudno szukać Warszawy, Łodzi czy Krakowa. Kto zatem wygrał? Najbogatszym miastem w Polsce jest Łeba (woj. pomorskie). Zamożność per capita w 2022 roku wyniosła tam 22 946,10 zł. Drugie miejsce przypadło Dusznikom-Zdrój (dolnośląskie) - 16 520,37 zł. Trzecie miejsce zajęła również turystyczna miejscowość Krynica Morska (16 216,40 zł).

Najbogatsze miasta na Podlasiu. Tu żyje się najlepiej

A jak sytuacja wygląda w województwie podlaskim? Pierwsze miejsce nikogo nie zdziwi. Bez zaskoczenia zajął je Białystok. Stolica Podlasia to najbogatsze miasto w regionie, gdzie zamożność per capita w 2022 roku wyniosło w 2022 r. 6210,07 zł. Drugie miejsce zajęły Suwałki, co też nikogo nie powinno dziwić. Ale bogatych miast z województwa podlaskiego jest więcej, zatem nie tylko tutaj Polakom żyje się najlepiej. W poniższej galerii sprawdźcie, gdzie według autorów rankingu na Podlasiu żyje się najlepiej.

Podlaskie. Potwornie trudna akcja ratowania imigrantów, którzy utknęli na bagnach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE