kasa

i

Autor: pixabay

ZUS

Pieniądze na każde dziecko czekają! Rusza składanie wniosków

2024-02-01 8:27

Od dziś (01.02) rusza akcja z plusem na nowy okres świadczeniowy. A chodzi o świadczenie już nie 500, a 800+. Wszystko odbywa się drogą elektroniczną, a termin upływa dopiero 30 czerwca. Jednak nie warto czekać do ostatniej chwili! Szczegóły poniżej.

Świadczenie wychowawcze z plusem. Rusza składanie wniosków

Od dziś (01.02) ZUS będzie miał pełne ręce roboty! Właśnie wystartowała akcja składania wniosków na nowy okres świadczeniowy już nie o 500, a 800 plus. Warto pochylić się nad tym jak najwcześniej- złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku między 1 lutym a 30 kwietnia gwarantuje, że kasę znajdziecie na koncie do 30 czerwca. Jeśli jednak wniosek zostanie złożony w maju czy czerwcu, to jego ustalenie i wypłata z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż  do 31 lipca (gdy wniosek zostanie złożony w maju) i do 31 sierpnia (w przypadku złożenia wniosku w czerwcu). Spóźnialscy otrzymają kasę z plusem dopiero od miesiąca złożenia wniosku.

Kto może złożyć wniosek?

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat niezależnie od dochodów rodziny. Od 2022 r. gdy ZUS przejął wypłatę świadczenia, wnioski można złożyć tylko elektronicznie. Do dyspozycji rodzice mają Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną, czy portal Emp@tia oraz aplikację mobilną mZUS – informuje podlaski ZUS.

Przede wszystkim wygoda- czyli aplikacja mobilna mZUS

Wygodnym rozwiązaniem dla rodziców i opiekunów ubiegających się o świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest apka mZUS.

Jeśli wcześniej złożony był do ZUS-u wniosek o to świadczenie i Zakład przyznał je, rodzic może na jego podstawie utworzyć nowy wniosek. Do kreatora pobrane są wszystkie uprzednio wprowadzane dane. Jeśli coś się zmieniło, można to poprawić- wyjaśnia ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca "świadczenie z plusem" od 2022 roku.