Wydarzenia

Morsowanie z serduchem, sportowe emocje i góra grosza

2024-01-22 12:52

Wczoraj (21.01) mimo zimowej aury łomżyńska Plaża Miejska tętniła życiem! Tuż przed południem nad Narwią ruszyło Morsowanie z Serduchem. W ten sposób Morsy z Łomży i okolic wsparły działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Morsowanie i WOŚPogedon

Nikt, kto wczoraj pojawił się na łomżyńskiej Plaży Miejskiej nie mógł narzekać na nudę. Tuż przed południem przy Moście Hubala spotkali się amatorzy lodowatych kąpieli. W ten sposób morsujące kluby z Łomży i okolic włączyły się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do Narwi weszli śmiałkowie nie tylko z Łomży, ale i Ostrołęki, czy Zambrowa. Impreza była połączona ze zbiórką pieniędzy znanej jako "góra grosza". Już po chwili wyznaczona na grosiki przestrzeń wypełniła się monetami tworząc kształt serduszka.

O 13:00 przy dźwiękach motywującej muzyki ruszył WOŚPogedon, czyli coś dla wysportowanych i gotowych na wysiłek w każdych okolicznościach, również w samym środku zimy, wśród śnieżnych zasp. Chętnych nie brakowało!

Wydarzeniu towarzyszył integracyjny piknik, gdzie każdy mógł posilić się kiełbaską, albo kaszanką. 

Finał WOŚP Łomża 2024

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy ruszy już w najbliższą niedzielę w Hali Kultury przy Starym Rynku. Już po raz kolejny w organizację grania z serduchem włączyła się też sąsiadująca z Łomżą Piątnica. Wystąpią, między innymi, Julita Kaczyńska, Droga na Ostrołękę, czy formacja FAJZER.  A cały rozkład jazdy znajdziecie tutaj: