Ratuszowe świąteczne konkursy

i

Autor: pixabay.com

Mikołajkowe nagrody czekają! Wystarczy, że napiszecie list albo stworzycie bombkę

2020-11-17 11:55

Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, po raz kolejny ogłosił konkurs na "Najładniejszą bombkę choinkową". Brokatowe, złote, kolorowe, wyszywane- to zależy tylko od Waszej kreatywności. Tegoroczną świąteczną nowością jest za to konkurs na "Najpiękniejszy list do świętego Mikołaja", którego tematem przewodnim są świąteczne marzenia dzieci.

Świąteczną atmosferę czuć w powietrzu coraz bardziej. Mimo epidemii, która znacznie zmieniła nasz świat, wielu z nas już marzy o pachnącej choince, dwunastu potrawach, prezentach i rodzinnej atmosferze. Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, zaprasza najmłodszych mieszkańców do kreatywnego spędzenia przedświątecznego czasu, organizując dwa mikołajkowe konkursy.

Pierwszy z nich to tradycyjny już konkurs na "Najładniejszą bombkę choinkową". Wystarczy, że samodzielnie stworzycie bombkę marzeń, a technika wykonania jest dowolna. Może być ręcznie malowana, wyszywana, pozłacana, albo wyklejana: to zależy tylko od Was. Konkurs jest adresowany do przedszkolaków i uczniów klas 1-3, a zgłoszenia do konkursu ruszą 23 listopada i potrwają do 11 grudnia.

Drugi z konkursów jest "świeżynką" i polega na napisaniu listu do Mikołaja.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

Dla przedszkolaków oraz dzieci z klas 1-3 został przygotowany mikołajkowy konkurs plastyczny pt. “List do Świętego Mikołaja”, którego tematem przewodnim są świąteczne marzenia dzieci. Zdjęcia listu w formie pracy plastycznej wykonanej dowolna techniką lub w formie literacko-plastycznej wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesyłać do dnia 30 listopada na adres mailowy: u.nowakowska@um.lomza.pl.

Kartę zgłoszeniową znajdziecie TUTAJ.

Niezwykła niespodzianka dla małych pacjentów