Mieszkańcy Łomży mogą pomóc w zbudowaniu biblioteki w Tanzanii!

i

Autor: fot. pixabay.com/ Mieszkańcy Łomży mogą pomóc w zbudowaniu biblioteki w Tanzanii!

Mieszkańcy Łomży mogą pomóc w zbudowaniu biblioteki w Tanzanii!

2021-11-18 14:38

Dziś w Hali Kultury zostanie podsumowany projekt "LibrAfrica w Łomży i okolicach". Podczas tego wydarzenia zbierane będą fundusze na zbudowanie biblioteki dla dzieci z Tanzanii. Każdy mieszkaniec Łomży i okolic może dorzucić własną cegiełkę do tej inwestycji.

Najpierw dzieci z podstawówek w Łomży i szkoły w Konarzycach ​zdobywały wiedzę na temat Afryki podczas specjalnych lekcji, a później własnoręcznie przygotowały specjalne książeczki dla dzieci z Tanzanii w ramach projektu "LibrAfrica w Łomży i okolicach".

To efekt współpracy Fundacji Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci z Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży.

We własnoręcznie przygotowanych przez dzieci książeczkach znalazły się obrazki dotyczące Polski - zabytków, jedzenia, zwierząt, tradycji i świąt. Nie zabrakło też łomżyńskich akcentów. Książeczki trafiły już do dzieci z Tanzanii, a teraz własną cegiełkę do projektu mogą dorzucić wszyscy chętni z Łomży.

Czym jest modelowy talerz żywieniowy dla dzieci w wieku 1-3 lata?

Mieszkańcy Łomży mogą pomóc w zbudowaniu biblioteki w Tanzanii

Już dziś w Hali Kultury w Łomży odbędzie się podsumowanie tego projektu. W ramach wydarzenia odbędzie się kiermasz afrykańskich perełek, a także, uszytych przez uczestników projektu, toreb z afrykańskimi akcentami. Do Hali Kultury można będzie zabrać własne książki i je sprzedać. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zbudowanie biblioteki w Maganzo w Tanzanii.

W wydarzeniu udział weźmie też Elmi Abdi, Somalijczyk mieszkający w Polsce. Elmi Abdi będzie opowiadać o tym, co Somalijczyk może zrobić w Polsce.

W Afryce, szczególnie w Tanzanii, gdzie działa nasza fundacja, bardzo ważna jest edukacja, dostęp do niej. Tam nawet dzieci, które dzieci bardzo chcą się uczyć, czasami nie docierają do tych szkół, bo nie ma pieniędzy, a szkoła jest daleko. Chcemy otwierać biblioteki, jako miejsca rozwoju dzieci, szansę na rozwój. Tam dzieci znajdą nie tylko książki, ale też gry i zabawy - powiedziała nam Maria Fromelc-Chmielewska z fundacji.

Chcesz być częścią tego projektu i pomóc dzieciakom z Afryki i dać im szansę na rozwój i naukę?

Spotkanie ruszy o 17 w Hali Kultury w Łomży. Wydarzenie jest otwarte!

Mieszkańcy Łomży mogą pomóc w zbudowaniu biblioteki w Tanzanii!

i

Autor: fot. facebook.com/librafrica Mieszkańcy Łomży mogą pomóc w zbudowaniu biblioteki w Tanzanii

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!