Mamy wiosnę i pierwszego bociana w Dolinie Narwi!

i

Autor: fot. Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi/Mamy wiosnę i pierwszego bociana w Dolinie Narwi!

Mamy wiosnę i pierwszego bociana w Dolinie Narwi!

2022-03-21 12:07

Już jest! W Dolinie Narwi pojawił się pierwszy bocian i zajął swoje "medialne" gniazdo pod Łomżą. A to znaczy, że można już zacząć śledzić jego losy i powoli czekać na partnerkę i dalszy rozwój wydarzeń... czyli potomstwo. Szczegóły poniżej.

Bocian zrobił niespodziankę i pojawił się wcześniej niż zazwyczaj i wyprzedził nadejście kalendarzowej wiosny o kilka dni. Pierwszy w tym roku bocian pojawił się w Dolinie Narwi 19 marca (pierwsze bociany zazwyczaj przylatują około 27.03).

Bocian już odpoczął po podróży, poprawił gniazdo i powoli wyczekuje swojej partnerki - przekazał ŁPKDN. W momencie publikacji artykułu gniazdo jest puste, więc bocian zapewne ruszył na rekonesans po Dolinie. Ale za to można jeszcze zdalnie podziwiać rozlewiska.

Bociany w środku zimy zawitały do Starej Kamionki na Podlasiu

Do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi już dużo wcześniej zaczęły zlatywać się gęsi czy żurawie i tak naprawdę od kilkunastu dni nie da się ich nie słyszeć w Łomży i w regionie. Jednak to bocian jest zdecydowanym symbolem wiosny w Polsce, tak więc, stało się :)

Pierwszy w tym roku bocian zajął "medialne" gniazdo w Rakowie-Czachach, przy którym umieszczona jest kamerka. Gniazdo można już podglądać i powoli czekać na to, aż pojawi się tam partnerka, a później potomstwo. 

Partnerka pojawi się zapewne niebawem, jednak na małe bociany trzeba będzie poczekać do maja.

Sonda
Oglądasz transmisje online z gniazd dzikich ptaków?

Bocianie gniazdo pod Łomżą można podglądać i w dzień i w nocy TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl