Zasmakuj w Łomży

i

Autor: pixabay.com

Władze Łomży nagrodzą najlepsze tradycyjne przepisy

2021-08-02 10:38

To dobry czas, żeby pogrzebać w babcinych szufladach- trwa kolejna edycja konkursu kulinarnego "Zasmakuj w Łomży". Wystarczy przesłać przepis na tradycyjną potrawę regionalną z Łomży i okolic oraz Kurpi, która jest gotowana od pokoleń do dziś. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W babcinych szufladach można znaleźć prawdziwe skarby - tradycyjne przepisy, które teraz mają szansę ujrzeć światło dzienne. Ratusz po raz kolejny ogłosił konkurs kulinarny "Zasmakuj w Łomży". Wystarczy, że znajdziecie recepturę, poznacie historię jej wytwarzania i wraz ze zdjęciem wyślecie zgłoszenie ze zwyczajową, oryginalną nazwą. Wasze zgłoszenie powinno także zawierać informację, z jakiego regionu jest opisywana w nim potrawa. Potem najlepsze przepisy przejdą do etapu drugiego.

Przesłane przepisy zostaną poddane ocenie jury (I etap) i wybrane do kolejnego etapu (II etap), podczas którego uczestnicy będą prezentowali przygotowane przez siebie potrawy. Każdy z zakwalifikowanych do II etapu zostanie powiadomiony o tym telefonicznie. Komisja konkursowa przyzna nagrody za I miejsce (2000 zł), II miejsce (1000 zł) i III miejsce (500 zł) - czytamy na stronie łomżyńskiego Ratusza.

Wyniki należy nadesłać pocztą do 13 sierpnia. Adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża w kopercie z dopiskiem: KONKURS KULINARNY "ZASMAKUJ W ŁOMŻY".

Partnerami konkursu są: Miasto i Gmina Nowogród, Gmina Łomża, Gmina Piątnica, Podlaski Szlak Kulinarny, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży oraz Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie.

Kalarepa - właściwości i zastosowanie kalarepki w kuchni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE