Łomżyńska policja ma nowe motocykle. Zobacz, jak wyglądają!

i

Autor: fot. KMP Łomża/Łomżyńska policja ma nowe motocykle. Zobacz, jak wyglądają!

Łomżyńska policja ma nowe motocykle. Zobacz, jak wyglądają!

2022-09-23 10:42

Flota łomżyńskiej policji powiększyła się o dwa nowe motocykle. Można już zobaczyć je na drogach powiatu. Nowe maszyny to nowe możliwości funkcjonariuszy, szczególnie jeśli chodzi o czas dojazdu na miejsce.

Dwie nowe maszyny to motocykle marki BMW R 1250 RT, które są zasilane silnikami o mocy 136 koni mechanicznych. Są jednoosobowe, bo miejsce pasażera zajmuje kufer z centralą radiową.

W wyposażeniu znajdują się podgrzewane manetki oraz dodatkowe sakwy. Kolorystycznie jednoślady są dobrze widoczne przez innych użytkowników drogi. Posiadają wiele elementów odblaskowych oraz czerwone i niebieskie sygnały uprzywilejowania z przodu i z tyłu - przekazuje zespół prasowy KMP Łomża.

Skakał po Lamborghini za 3,5 mln zł. Szuka go policja

Na co dzień nowe motocykle są wykorzystywane przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. Maszyny mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać.

Motocykle BMW zostały kupione w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!