Łomżyńska DOBROdzielnia zaprasza w swoje progi! To miejsce dla każdego ZDJĘCIA

i

Autor: mszzz

CIEKAWOSTKA

Łomżyńska "DOBROdzielnia" zaprasza w swoje progi! To miejsce dla każdego ZDJĘCIA

2023-11-21 14:51

DOBROdzielnia powstała w Łomży z inicjatywy Justyny Jarząbskiej, prezeski Fundacji Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci. To, otwarte dla wszystkich, miejsce spotkań czy różnych aktywności. Można tu przyjść, porozmawiać, wypić herbatę, ale też podszlifować swój język angielski albo nauczyć się języka migowego.

DOBROdzielnia w Łomży

DOBROdzielnia działa w Łomży od blisko miesiąca. Miejsce to pojawiło się przy Parafii Miłosierdzia Bożego z inicjatywy Justyny Jarząbskiej, prezeski Fundacji MIRD. Cała przestrzeń DOBROdzielni nie powstałaby jednak, gdyby nie zaangażowanie sporej grupy wolontariuszy.

W DOBROdzielni, jak sama nazwa wskazuje, można dzielić się dobrem - swoimi talentami, umiejętnościami czy po prostu swoją osobą.

To miejsce przy kościele, ale stworzone przez osoby świeckie z potrzeby serca. To miejsce powstało po to, by dzielić się tym, co potrafimy zrobić, swoimi talentami. To miejsce, w którym można otrzymać pomoc. To przestrzeń nie tylko "dawania", ale też "brania", które może być nawet trudniejsze. My też potrzebujemy brać - potrzebujemy drugiego człowieka. Potrzebujemy otwarcia się na inne osoby, rozmowy, ciepła. Tutaj to znajdziemy - powiedziała nam Iwona Święcica, koordynatorka projektu DOBROdzielni.

Zajęcia w DOBROdzielni

Ta nowa w Łomży przestrzeń służy nie tylko spotkaniom i rozmowom, ale też wszelkim aktywnościom. Można tu nauczyć się języka migowego, pograć w planszówki, dostać pomoc w odrobieniu lekcji, można też podszlifować swój język angielski ze studentami z programu Erasmus.

Ponadto odbywają się tu zajęcia plastyczne czy spotkania z psychologiem.

Co mnie bardzo cieszy to to, że spotykają tu się różne osoby - z lewej strony i z prawej i z centrum. Przychodzą tu osoby wierzące i niewierzące. To nieprawda, że jesteśmy podzieleni. Przykładem jest właśnie DOBROdzielnia, dlatego zapraszamy wszystkich i dzieci i młodzież i dorosłych - dodała Iwona Święcica.

DOBROdzielnia działa przez cały tydzień między 9:45 a 19:00. DOBROdzielnia Fundacji MIRD prowadzi też swój FP na Facebooku. Można tam na bieżąco śledzić to, co dzieje się w tym miejscu.

JADŁOdzielnia przy DOBROdzielni

Warto dodać, że jednym z pomysłów osób działających na rzecz DOBROdzielni było stworzenie miejsca, w którym można dzielić się jedzeniem. Tuż obok DOBROdzielni stanęły dwie lodówki i szafka - można tam zostawiać jedzenie dla potrzebujących albo - jeśli potrzebujemy my - wybrać coś dla siebie.

W każdą sobotę wolontariusze planują też wydawać potrzebującym ciepłą zupę.

Łomżyńska DOBROdzielnia zaprasza w swoje progi! To miejsce dla każdego ZDJĘCIA

i

Autor: mszzz

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!