W Łomży powstanie pierwsza w mieście jadłodzielnia! Wiemy, kiedy zacznie działać

i

Autor: pixabay.com/W Łomży powstanie pierwsza w mieście jadłodzielnia! Wiemy, kiedy zacznie działać

SPOŁECZNE

W Łomży powstanie pierwsza w mieście jadłodzielnia! Wiemy, kiedy zacznie działać

2023-11-16 13:50

Już niebawem w Łomży zacznie działać pierwsza w mieście jadłodzielnia. Powstanie przy Parafii i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a za jej pojawienie się odpowiada Fundacja Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci. W jadłodzielni można będzie zostawiać jedzenie, które każdy chętny będzie mógł zabrać do domu.

W Łomży powstanie jadłodzielnia

Jadłodzielnie już od dawna działają w wielu miejscach w Polsce, a teraz takie miejsce powstanie również w Łomży. To szansa na ograniczenie marnotrawienia żywności i wsparcie potrzebujących z Łomży.

Mieszkańcy Łomży, którzy będą mieć zbyt duże ilości jedzenia, które mogłyby się zmarnować, będą mogli się nimi podzielić. Jedzenie będzie można zanosić do jadłodzielni, a chętne osoby będą mogły je stamtąd zabrać.

Jadłodzielnia powstanie przy Parafii i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży z inicjatywy Fundacji Międzynarodowy Instytutu Rozwoju Dzieci. Władze Łomży deklarują wsparcie tej inicjatywy.

To bardzo cenna inicjatywa. Kiedyś chcieliśmy uruchomić w Łomży jadłodzielnie, zainteresowanie było, ale nie na tyle wystarczające, żeby można było uruchomić większą liczbę takich miejsc. Dlatego cieszę się, że teraz ta inicjatywa zostanie zrealizowana. Jako miasto deklarujemy wsparcie, chociażby w zakresie zakupu sprzętu - powiedział nam Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

W Łomży powstanie pierwsza w mieście jadłodzielnia! Wiemy, kiedy zacznie działać

i

Autor: MIRD

Jadłodzielnia zostanie uruchomiona 19 listopada i będzie działać przez całą dobę.

Sonda
Czy zdarza ci się wyrzucać żywność?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!