Łomżyńscy policjanci będą nagrywać interwencje!

i

Autor: fot. KMP Łomża/Łomżyńscy policjanci będą nagrywać interwencje!

Łomżyńscy policjanci będą nagrywać interwencje!

2022-02-02 13:18

Interwencje policji w Łomży już nie będą takie same. Na wyposażenie Komendy Miejskiej Policji w Łomży trafiło 19 kamer osobistych, a to znaczy, że interwencje podejmowane przez mundurowych będą teraz rejestrowane. Szczegóły poniżej.

Komenda Miejska Policji w Łomży wzbogaciła się o 19 kamer, które będą wykorzystywane podczas interwencji. Urządzenia będą używane przez łomżyńskich funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego. Kamery będą rejestrować dźwięk i obraz.

Interwencje będą nagrywane

Każda osoba, wobec której będzie podejmowana interwencja, zostanie poinformowana o tym, że zdarzenie jest nagrywane. To ma na celu kontrolę zachowania w związku z możliwymi konsekwencjami. Natomiast w przypadku wątpliwości co do interwencji, spór będzie mógł zostać rozwiązany po przeanalizowaniu nagrania.

Przejazd kolejowy w oku policyjnej kamery! Posypały się mandaty

Kamery, w które wyposażeni są policjanci mogą pracować w trybie ciągłym do 10 godzin i przekazywać dźwięk oraz obraz w systemie szyfrowym. Kamera rejestrując zdarzenie umożliwia identyfikację policjanta, który obsługuje urządzenie oraz zapisuje datę i godzinę interwencji. Urządzenia są przymocowane do munduru za pomocą bardzo silnych magnesów oraz specjalnej uprzęży - przekazuje łomżyńska policja.

Kamery nie będą działać cały czas, będą włączane tylko na czas interwencji. Po zakończeniu służby nagrania będą zgrywane i przechowywane. Urządzenia trafiły do łomżyńskiej policji wczoraj.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl