Łomża. Za darmo można sprawdzić ustawienie świateł w aucie!

i

Autor: fot.pixabay.com/Łomża. Za darmo można sprawdzić ustawienie świateł w aucie!

Łomża. Za darmo można sprawdzić światła w samochodzie!

2022-10-20 10:49

Dziś (20.10) ruszyła kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". A chodzi o uświadomienie kierowcom wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo na drogach. W ramach kampanii na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w autach. Gdzie można to zrobić w Łomży?

To okazja dla kierowców z Łomży i regionu, żeby za darmo sprawdzić światła w samochodzie. A chodzi o bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego.

Dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz odpowiednie ustawienie świateł.

Policyjna akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem - przekazują policjanci.

Około 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce biorą udział w kampanii, natomiast w samej Łomży, światła można bezie sprawdzić w trzech punktach:

  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ul. Zjazd 21, (8:00-14:00);
  • POLMOZBYT ul. Szosa do Mężenina 3, (8:00-13:00);
  • P.H.U MARGO Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ul. Al. Legionów 152, (9:00-14:00)

Światła można będzie sprawdzić w dniach: 22.10, 5.11, 19.11 i 3.12.2022

Sonda
Ile zwykle płacisz za ubezpieczenie OC na auto?

Warto pamiętać, że również aplikacja Yanosik wskaże kierowcom najbliższą stację, na której można sprawdzić stan oświetlenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!