Łomża: Wysoka frekwencja podczas akcji Choinka dla życia!

i

Autor: mszzz/Łomża: Wysoka frekwencja podczas akcji Choinka dla życia!

Łomża: Wysoka frekwencja podczas akcji Choinka dla życia! [FOTO]

2021-12-16 12:28

Dziś (16.10) w ponad 40 miejscach w Polsce trwa akcja Lasów Państwowych i Narodowego Centrum Krwi "Choinka dla życia". Każdy, kto pojawi się w wyznaczonym punkcie, może oddać krew, a jako dodatkowy podarunek, otrzymać świąteczne drzewko.

Na co dzień paczka czekolady​, dwa dni wolnego i satysfakcja, a dziś w pakiecie dodatkowo - choinka. Trwa akcja "Choinka dla życia". Sprawa jest prosta, dziś za oddanie krwi dostaje się choinkę na święta. W Łomży chętni czekają nawet godzinę, żeby podzielić się krwią.

Nadleśnictwo Łomża na dzisiejszą akcję przy łomżyńskim szpitalu przygotowało 70 świerków dla krwiodawców. Akcja planowo potrwa do 13:00.

Choinka na pl. Zamkowym już świeci!

Tłumy chętnych w Łomży podczas Choinki dla życia

Przed łomżyńskim oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku od wczesnych godzin porannych tworzą się kolejki. Na oddanie krwi trzeba czekać nawet godzinę, ale jak powiedzieli nam krwiodawcy "warto czekać, nie tylko na choinkę, ale przede wszystkim, żeby zrobić coś dobrego dla innych".

Jestem w kolejce dziewięćdziesiąty, a przyszliśmy godzinę temu i przed nami było 25 osób, ale warto poczekać, chcemy zrobić coś dobrego dla innych i wiadomo, że akcja z choinką też jest bardzo zachęcająca - powiedział nam uczeń III LO w Łomży.

Żona mi o tym powiedziała, miałem wrażenie, że chyba chciała się mnie pozbyć z domu dzisiaj, także jestem, jest długa kolejka, ale czekam i mam nadzieje, że uda się oddać krew, no i zobaczymy jaka choinka mi się dostanie - powiedział inny krwiodawca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl