Łomża: Wnioski o paszporty nie będą przyjmowane. Sprawdź kiedy!

i

Autor: fot. pixabay.com/Łomża: Wnioski o paszporty nie będą przyjmowane. Sprawdź kiedy!

Łomża: Wnioski o paszporty nie będą przyjmowane. Sprawdź kiedy!

2022-11-07 14:05

Nie będzie można składać wniosków o wydanie paszportu ani ich odbierać przez kilka dni. To w związku z wejściem w życie nowej ustawy i uruchomieniem rejestru dokumentów paszportowych.

Złożenie wniosku o wydanie paszportu w Łomży lepiej zaplanować na kolejny tydzień. Od jutra (8.11) nastąpi kilkudniowa przerwa w wydawaniu paszportów. To z powodu wejścia w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i uruchomienia rejestru dokumentów paszportowych.

Wszystkie osoby, które chciały w najbliższym czasie wyrobić albo odebrać paszport muszą liczyć się z utrudnieniami. Przerwa w wydawaniu dokumentów potrwa od 8.11 od godziny 12:00 do 10.11 do godziny 15:30.

Przerwa dotyczy oddziałów paszportowych także w Białymstoku czy Suwałkach. 

Kibole Śląska zamieszani w handel fałszywymi paszportami covidowymi

Wznowienie przyjmowania wniosków i wydawania dokumentów nastąpi dopiero po długim weekendzie, czyli w poniedziałek 14 listopada.

Warto wiedzieć!

W tym okresie, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, organy paszportowe będą mogły wydawać wyłącznie paszporty tymczasowe.

Sonda
Czy formalności związane z wyrobieniem paszportu powinny być prostsze?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl