Łomża w tym roku bez kąpieliska miejskiego. Czy można będzie plażować?

i

Autor: mszzz

Plaża Miejska

Łomża w tym roku bez kąpieliska miejskiego. Czy można będzie plażować?

2024-05-14 15:39

Nie będzie w tym roku kąpieliska miejskiego nad Narwią w Łomży. To z powodu planów dotyczących rozbudowy bulwarów. Pierwsze prace miałyby ruszyć jeszcze w wakacje, ale później niż zapowiadano. W tej sytuacji miasto chce wdrożyć plan B. Szczegóły poniżej.

Łomża bez kąpieliska miejskiego

Według planów miasta w wakacje ma rozpocząć się rozbudowa łomżyńskich bulwarów, dlatego na sezon letni nie zaplanowano organizacji kąpieliska miejskiego. Dlatego też przed końcem ubiegłego roku nie podjęto stosownej uchwały w tym zakresie.

Jednak z powodu przesunięcia terminu rozstrzygnięcia przetargów pojawiła się szansa na organizację kąpieliska w mniejszym zakresie - to jest miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli. Takie miejsce mogłoby działać przez 30 dni.

W maju planowane było otwarcie ofert w tym przetargu, ale z uwagi na pojawiające się zapytania od potencjalnych wykonawców, musieliśmy ten termin przesunąć na połowę czerwca. Mamy nadzieję, że właśnie w tym miesiącu uda nam się wyłonić wykonawcę i latem przystąpić do prac. W związku z tym pojawiła się możliwość uruchomienia miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli. Działałoby przez 30 dni - przekazał nam Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

30-dniowe kąpielisko - kiedy?

Na razie nie wiadomo jeszcze, w jakim dokładnie terminie mogłoby działać miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Prawdopodobnie będzie funkcjonować przez cały lipiec, ale to wszystko zależy od ustaleń ratowników.

Mimo że kąpielisko miejskie nie będzie działać przez cały sezon letni, to i tak przez całe wakacje ratownicy będą czuwać nad bezpieczeństwem. Ratownicy łomżyńskiego WOPR-u będą patrolować rzekę z łodzi, w granicach administracyjnych miasta.

W budżecie miejskim zabezpieczono już środki na ten cel. Natomiast na najbliższej sesji planowane jest przeniesienie kasy właśnie na organizację miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!