Łomża. Poleciał do Niemiec po auto, którego nie było

i

Autor: fot.pixabay.com/Łomża. Poleciał do Niemiec po auto, którego nie było

Łomża. Poleciał do Niemiec po auto, którego nie było

2022-10-18 11:07

Duże pieniądze straciło małżeństwo z Łomży, które chciało kupić auto za granicą. Kobieta i mężczyzna padli ofiarą oszustów. Stracili ponad 12 tysięcy euro! Szczegóły w artykule.

Do łomżyńskich policjantów zgłosiła się 34-letnia mieszkanka Łomży, która została razem z mężem oszukana podczas zakupu samochodu. Małżeństwo z Łomży straciło ponad 12 tysięcy euro!

Małżeństwo kilka dni temu zainteresowało się ofertą sprzedaży mercedesa zamieszczoną na niemieckim portalu aukcyjnym. Para skontaktowała się ze sprzedającym, który przesłał im kilka zdjęć samochodu, a także filmik przedstawiający pracę silnika.

Łomżyńskie małżeństwo na, podane przez sprzedającego, konto wpłaciło 12 tysięcy euro.

Zgłosiła na policję oszustwo, ale nadal wierzy, że pomaga przyjacielowi z internetu

Ze sprzedającym samochód mężczyzna umówił się, że odbierze go osobiście w Niemczech. Poleciał na umówione lotnisko, gdzie czekał na sprzedającego. Ten jednak nie przyjechał. Wtedy mężczyzna zamówił taksówkę i pojechał do siedziby firmy właściciela mercedesa. Tam dowiedział się, że od 2015 roku firma nie istnieje - przekazali łomżyńscy policjanci.

Kontakt ze "sprzedającym" się urwał i mężczyzna zdał sobie sprawę, że padł ofiarą oszustwa.

Podany przykład pokazuje, z jakim ryzykiem muszą liczyć się osoby dokonujące zakupów za pośrednictwem sieci. Apelujemy o zachowanie jak najdalej idącej ostrożności i dokładne sprawdzanie wiarygodności sprzedających - dodają policjanci.

Policja cały czas apeluje o rozwagę gdy w grę wchodzą duże pieniądze!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE