Łomża. Nie będzie już darmowych przejazdów autobusami?

i

Autor: mszzz

Łomża. Nie będzie darmowych przejazdów autobusami?

2022-07-06 15:32

Prezydent Łomży zwrócił się do radnych z wnioskiem o zawieszenie bezpłatnych przejazdów autobusami MPK. Chodzi o uczniów łomżyńskich szkół. Jaki jest powód? Szczegóły w artykule.

Być może w nowym roku szkolnym uczniowie łomżyńskich szkół ponownie będą musieli płacić za przejazdy komunikacją miejską w Łomży. Prezydent w Łomży wystąpił z takim wnioskiem do radnych. Powodem jest deficyt środków finansowych w budżecie miasta.

Zlot zabytkowych autobusów 2022 w Bydgoszczy

W związku z deficytem środków finansowych w budżecie miasta Łomża z wpływów ze sprzedaży biletów za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w Łomży, oraz radykalnym i systematycznym wzrostem kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej, niezbędne jest wprowadzenie zmian w sprawie uprawnienia określonej grupy osób do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Łomży - czytamy we wniosku do łomżyńskich radnych.

A przypomnijmy, że nie tak dawno, bo od lutego, usunięte z rozkładu zostały już niektóre kursy autobusów. Usunięto najmniej popularne kursy. Miało to związek ze zmniejszoną kasą w budżecie miasta na działalność MPK w Łomży. Niewykluczone, że stanie się tak z kolejnymi kursami na liniach 2, 8 i 10.

Zmiany dotyczące ulg miałyby obowiązywać od 1 września 2022 roku do 30 czerwca 2023 roku. Uchwałą w tej sprawie radni zajmą się 13 lipca podczas sesji Rady Miejskiej Łomży.

Sonda
Czy lubisz podróżować autobusami?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE