Łomża: Nad regionem lata helikopter prowadzący pomiary

i

Autor: fot. Geopartner Geofizyka

Łomża: Nad regionem lata helikopter prowadzący pomiary

2022-04-14 10:48

Nad naszym regionem lata helikopter prowadzący pomiary geologiczne. ​Chodzi z opracowanie studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla linii kolejowej nr 29 na odcinku Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko. Helikopter wyposażony jest w aparaturę kontrolno-pomiarową. Szczegóły poniżej.

Już wczoraj (13.04) z Łomży można było zauważyć latający nad regionem helikopter z podwieszoną aparaturą pomiarową. Badania mają związek z opracowaniem studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami studium wykonalności dla budowy linii kolejowej nr 29 Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko.

Badania mają na celu rozpoznanie budowy geologicznej wzdłuż odcinków pomiarowych. Układ pomiarowy podwieszony do helikoptera rejestruje naturalne pole magnetyczne ziemi oraz wzbudzone pole elektromagnetyczne.

Nowy eksponat w Muzeum Lotnictwa Polskiego - Bielik. Samolot odrzutowy, polskiej produkcji, prototyp.

Badania geologiczne helikoptera

Badania w naszym regionie zostały zaplanowane w dniach 13.04-31.04. Helikopter lata z prędkością od 60 do 80 km/h na wysokości około 100 m, a podwieszony układ pomiarowy przemieszcza się około 40 do 50 m nad powierzchnią ziemi.

Poniżej znajduje się mapa przelotu nad Gminą Piątnica.

Łomża: Nad regionem lata helikopter prowadzący pomiary

i

Autor: fot. Gmina Piątnica/ Nad regionem lata helikopter prowadzący pomiary

Pomiary nie są uciążliwie dla mieszkańców i nie stanowią zagrożenia dla ludzi i zwierząt.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl