Atrakcje w Łomży

i

Autor: UM w Łomży

Wydarzenia

Łomża na najbliższy weekend. Sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gdzie warto spędzić wolny czas? [LISTA]

2023-07-07 11:15

Nadchodzący weekend w Łomży będzie pełen atrakcji, dosłownie dla każdego. Coś dla siebie znajdą poszukiwacze skarbów, miłośnicy plażowania, kinomani i spragnieni podróży. Nawet tych dalekich! Co, jak, gdzie i kiedy? Mamy dla Was wszystkie atrakcje w jednym miejscu.

Łomża na weekend. Plażowanie i relaks w Parku Wodnym

Plaża miejska czeka na plażowiczów z Łomży i okolic już od czerwca. Miejscówka przy moście Hubala od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, również w tym roku przyciąga łomżyniaków i okolicznych mieszkańców. To doskonała okazja do złapania letniej opalenizny i nie tylko. Na plaży znajdziecie też boisko do siatkówki plażowej, stojaki na rowery, przebieralnię oraz toalety. Na miejscu spotkacie przystojnych ratowników, którzy będą czuwać nad Waszym bezpieczeństwem aż do 1 września.

Po dłuższej przerwie technologicznej już jutro (08.07) Park Wodny ponownie otworzy przed łomżyniakami swoje drzwi. Obiekt przeszedł gruntowną, coroczną mini modernizację: opróżniono niecki basenowe, kontrolując przy tym stan płytek, fug oraz przeglądając to, czego nie widać gołym okiem, m.in. zbiorniki wyrównawcze, czy filtry. Teraz przerwa technologiczna przenosi się do pływalni przy Niemcewicza.

W soboty Park Wodny przy Wyszyńskiego działa od 8:00 do 22:00, a w niedziele od 09:00 do 21:00.

Łomża - atrakcje dla dzieci

W sobotę (08.07) warto pojawić się w Hali Kultury. O 14:00 obiekt w sercu Łomży rozbrzmi dźwiękami koncertu gordonowskiego.

Koncert gordonowski to interaktywny, międzypokoleniowy koncert dla rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6. Wspaniali muzycy, wspólny śpiew, żywe instrumenty, taniec, zabawa – to wszystko sprawi, że czas z dziećmi spędzimy bardzo twórczo i kreatywnie. Podczas koncertu dzieci poznają świat muzyki i dźwięków, a poprzez kontakt i obserwacje innych uczestników - rozwijają się intelektualnie, emocjonalnie i społecznie - przekazują organizatorzy wydarzenia.

Atrakcje w Łomży [7.07.2023-9.07.2023]

Kino pod chmurką

W niedzielę (09.07) w Parku Jana Pawła II odbędzie się kolejny wakacyjny seans w kinie plenerowym. O 21:30 na wygodnym leżaczku pod chmurką będziecie mogli obejrzeć familijną polską komedię "Detektyw Bruno" w gwiazdorskiej obsadzie. Na ekranie zobaczycie, między innymi, Piotra Głowackiego i Karolinę Gruszkę.

Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Chłopiec mieszka w rodzinnym domu dziecka i w dniu urodzin znajduje kopertę, zawierającą wskazówkę prowadzącą do ostatniego, ukrytego przez jego rodziców prezentu. Decyduje się wynająć najlepszego znanego sobie detektywa, by ten pomógł mu rozwiązać zagadkę. Jednak serialowy Bruno to w rzeczywistości Bruno Księski - wypalony, cyniczny i nielubiący dzieci aktor, przeżywający właśnie wielki kryzys wizerunkowy. Oskar pozostaje jednak niezrażony i wraz ze zrzędliwym gwiazdorem zaczynają wielką przygodę - czytamy na stronie Ratusza. 

Pchli targ, czyli współczesne szukanie skarbów

Tu znajdziecie dosłownie wszystko: biżuterię, rękodzieło, a nawet małe AGD, ale to opcja dla rannych ptaszków. W niedzielę (09.07) skoro świt, bo o 7 rano,  na Muszli Koncertowej ruszy wyprzedaż garażowa, znana mieszkańcom Łomży jako pchli targ. Między stoiskami będziecie mogli buszować do godziny 14.

Nadchodzi ekstremalnie ciepłe lato?! Prognozy nie zostawiają złudzeń!

Vibe Włoch, Grecji, Czech i Turcji w Hali Kultury

Niedziela ma w zanadrzu również coś dla pożeraczy kultury. W samym sercu Łomży, czyli na Starówce, a dokładnie w byłej Hali Targowej, ruszy Festiwal Kultur "Folk for Us". Impreza ma przede wszystkim na celu promowanie różnorodności kulturowej i budowanie więzi między obywatelami różnych krajów. A więcej o tym przeczytacie tutaj:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!