Festiwal Kultur w Łomzy

i

Autor: UM w Łomży

Wydarzenia

Międzynarodowa impreza w Łomży. Zbliża się Festiwal Kultur

2023-07-05 14:40

Już w najbliższą niedzielę (09.07) w Łomży ruszy Festiwal Kultur "Folk for Us". W naszym mieście bogactwo swoich kultur pokażą uczestnicy programu Erasmus + z Czech, Włoch, Grecji i Turcji. W Hali Kultury poczujecie tego dnia atmosferę wzajemnego uczenia się, wymiany doświadczeń i zrozumienia między różnymi kulturami.

Międzynarodowa kultura przeniknie się w łomżyńskiej Hali Kultury

Już za kilka dni (09.07) Łomżę ogarnie międzykulturowe szaleństwo! W Hali Kultury ruszy Festiwal Kultur. Tego dnia w mieście nad Narwią uczestnicy Stowarzyszenia Youth Human Impact z Łomży  i obecni goście poczują vibe Grecji, Turcji, Czech, Włoch i oczywiście Polski, zarówno kulturowo jak i obyczajowo.

Projekt dedykowany jest uczestnikom międzynarodowej wymiany studenckiej Erasmus +. Dla młodych ludzi będzie to idealna okazja by wypromować swoją markę na rynku międzynarodowym oraz dotrzeć do lokalnej społeczności. Oprócz możliwości zaprezentowania swojego stoiska "erasmusi" będą mogli również doświadczyć piękna tańca, a także - współtworzyć choreografię przy dźwiękach tradycyjnej muzyki.

Festiwal zostanie zorganizowany w przestrzeni Urzędu Miejskiego w Łomży - nowoczesnej Hali Kultury już 9 lipca, aby zaangażować lokalną społeczność i zachęcić ją do większej otwartości kulturowej. Podczas festiwalu każdy kraj uczestniczący w projekcie będzie miał dedykowane stoisko, które będzie pełne smaków, zapachów i tradycji. Na stoiskach zostaną zaprezentowane tradycyjne potrawy z każdego kraju, zachęcając uczestników i gości festiwalu do odkrywania różnorodności kulinarnej - przekazują organizatorzy wydarzenia. 

Taniec, muzyka i tolerancja

Artefakty, kultura i sztuka to jedno, ale festiwal ma również inny cel - 9 lipca w Hali Kultury uczestnicy i goście festiwalu będą mogli spotkać się, rozmawiać i dzielić się swoimi doświadczeniami, a wszystko to w duchu tolerancji.

Festiwal kulturowy o folklorze ma na celu nie tylko promowanie różnorodności kulturowej, ale również budowanie więzi społecznych. Przez organizację festiwalu na rynku w Łomży, chcemy zaangażować społeczność lokalną i zachęcić ją do otwarcia się na różnorodność kulturową. Uczestnicy projektu przyjadą do Łomży na ponad tydzień i oprócz przygotowań do Festiwalu, będą również uczestniczyć w warsztatach na temat mowy nienawiści, pracy w zespole oraz stereotypów  - podkreślają organizatorzy festiwalu.

Festiwal Kultur "Folk for Us" w Łomży już 9 lipca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!