Pies

i

Autor: fot.pixabay.com

Łomża: Mężczyzna już wcześniej brutalnie znęcał się nad psem! Znamy ustalenia prokuratury

2021-01-22 11:44

Wracamy do sprawy mieszkańca Łomży, który kilka dni temu brutalnie zabił psa. 33-letni Łukasz J. wyrzucił zwierzę przez okno. Pies nie przeżył upadku. Znamy już szczegóły śledztwa. Znajdziecie je poniżej.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 16 stycznia na terenie Łomży. Mundurowi dostali zgłoszenie, że przed jednym z bloków leży pies, który najprawdopodobniej został wyrzucony z okna. Policjanci, którzy podjęli interwencję, słysząc głosy awantury, szybko znaleźli właścicieli zwierzaka w mieszkaniu jednego z łomżyńskich bloków. Okazało się, że psa wyrzucił pijany 33-letni mężczyzna. W momencie zdarzenia mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Już wcześniej wystawiał psa na parapet

42-letnia kobieta, która była obecna na miejscu zdarzenia zeznała policjantom, że mężczyzna już od miesiąca znęcał się nad psem, między innymi, wystawiając go na parapet. Mężczyzna został aresztowany i na drugi dzień usłyszał zarzut znęcania się i zabicia zwierzęcia. Mężczyzna nie trafił jednak do aresztu - wniosku o areszt nie uwzględnił sąd. 33-latek przebywa obecnie na wolności.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Szokujące ustalenia prokuratury

Prokuratura Rejonowa w Łomży, która nadzoruje dochodzenie ustaliła, że podejrzany Łukasz J. znęcał się nad psem już od 1 grudnia 2020 roku. Rzucał nim o podłogę i rzucał w niego różnymi przedmiotami. 16 stycznia wyrzucił psa z okna mieszkania na czwartym piętrze. Szczeniak, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł.

Z dotychczasowych ustaleń postępowania wynika, iż podejrzany Łukasz J. w okresie od 1 grudnia 2020 roku do dnia 16 stycznia 2021 roku w Łomży, znęcał się nad swoim psem w ten sposób, że rzucał nim o podłogę oraz różnymi przedmiotami, natomiast w dniu 16 stycznia 2021 roku wyrzucił zwierzę z okna z mieszkania znajdującego się w bloku na IV piętrze, wskutek czego szczeniak w wyniku odniesionych obrażeń zmarł - czytamy w komunikacie Prokuratury Rejonowej w Łomży.

Mężczyzna pozostaje na wolności

Dodajmy, że mężczyzna nie trafił do tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Łomży nie uwzględnił wniosku prokuratora. Sąd uznał, iż pomimo dużego prawdopodobieństwa popełnienia zarzucanego podejrzanemu czynu w sprawie nie zachodzi obawa utrudniania postępowania oraz uzasadniona obawa ucieczki - czytamy dalej w komunikacie prokuratury. Decyzja ta zostanie zaskarżona do Sądu wyższej instancji.

Za znęcanie się i zabicie zwierzęcia 33-letniemu mieszkańcowi Łomży grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Do tej sprawy będziemy jeszcze wracać.

Ojciec znęcał się nad nią i rodziną. Uciekła z domu

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!