Nowy komendant PSP w Łomży

i

Autor: fot. UM w Łomży

Łomża ma nowego komendanta straży pożarnej [FOTO]

2021-10-06 16:31

Jacek Bargielski objął stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Ze strażą pożarną związany jest od dwudziestu lat. Na tym stanowisku zastąpił Dionizego Krzynę.

Sebastian Zdanowicz, Komendant wojewódzki PSP, oficjalnie powołał dziś (6.10) kapitana Jacka Bargielskiego na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Łomży. Jacek Bargielski związany jest z łomżyńską strażą od dwudziestu lat.

Przez 20 lat pracy przechodził kolejne szczeble kariery - do 2016 roku pełnił służbę na podziale JRG PSP w Łomży, był strażakiem, kierowcą, dowódcą i nurkiem. Ma na koncie medale, między innymi, złoty medal za zasługi dla pożarnictwa. Reprezentował też łomżyńską straż w zawodach pożarniczych.

Pracował też jako dyżurny operacyjny, a od 7 sierpnia 2021 roku pełnił obowiązki komendanta.

Moją dewizą zawsze było ratowanie życia, zdrowia i mienia – tym wartościom zamierzam być nadal wierny. Podejmując obowiązki Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży stawiam sobie za cel inwestowanie w zasoby ludzkie. Chciałbym stawiać na szkolenia, na rozwój kadr oraz ulepszenie i unowocześnienie potencjału ratowniczego - mówił podczas uroczystości Jacek Bargielski, Komendant Miejski PSP w Łomży.

Pożar w wieżowcu i strażacy z noszami na linach. Spektakularne ćwiczenia służb

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!