Dofinasowanie bulwarów w Łomży

i

Autor: mszzz

Łomża dostała ponad 15 milionów złotych na przedłużenie bulwarów!

2021-07-05 16:20

Nasze miasto dostało wsparcie z Funduszy Norweskich w wysokości 3,5 miliona euro. Pieniądze pozwolą na zrealizowanie drugiego etapu budowy nadnarwiańskich bulwarów. Co nowego pojawi się nad Narwią i kiedy? Szczegóły poniżej.

Miasto Łomża znalazło się na liście 29 miast z całej Polski, które dostały dofinansowanie w ramach Programu "Rozwój Lokalny", który jest finansowany z Funduszy Norweskich. Nad Narew trafi ponad 3,5 milionów euro czyli ponad 15 milionów złotych. Dziś (5.07) odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznego czeku.

Pieniądze zostaną przeznaczone na II etap bulwarów nad Narwią między Portem Łomża a mostem "Hubala" i budowę nowej plaży miejskiej.

Eska In The Sun - tak bawiliśmy się w Suntago!

Co dokładnie powstanie w ramach II etapu bulwarów?

Władze miasta zapowiadają, że między Portem Łomża a mostem "Hubala" powstaną: ciąg pieszy ze ścieżką rowerową, nowa plaża miejska razem z budynkiem socjalnym przy plaży, gastronomia, a także park linowy z tyrolką. Cała inwestycja ma kosztować około 25 milionów złotych.

Kiedy bulwary zostaną przedłużone?

Według zapowiedzi władz miasta, inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy 2024 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl