Łomża. 21-latek wjechał prosto w policjantów

i

Autor: KMP Łomża Łomża. 21-latek wjechał prosto w policjantów

Łomża. 21-latek szalał autem podczas koncertu. Wjechał prosto w policjantów

2021-08-18 12:06

Podczas happeningu, którego celem była zbiórka pieniędzy na chore dziecko, 21-latek kierujący volkswagenem wjechał w patrolujący teren radiowóz. Mężczyzna chciał uciec z miejsca zdarzenia, jednak policjanci sprawnie mu to uniemożliwili. Szybko wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania kierowcy.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (14 sierpnia), po godzinie 22, na jednym z parkingów w centrum miasta. Odbywał się tam happening na rzecz chorego dziecka. 21-letni kierowca volkswagena, chcąc popisać się przed znajomymi, wyjechał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi policji, wskutek czego doszło do kolizji.

Radiowozem poruszali się łomżyńscy policjanci, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników happeningu. Po zderzeniu kierowca pojazdu wrzucił wsteczny bieg i próbował uciec z miejsca. Mundurowi byli jednak szybsi i zatrzymali niedoszłego uciekiniera.

W rozmowie z kierowcą policjanci wyczuli charakterystyczny zapach marihuany wydobywający się z wnętrza pojazdu. Podczas przeszukania samochodu znaleźli w jego wnętrzu dwa zawiniątka z kryształem białego koloru. Kolejne zawiniątko, tym razem z suszem, było przy kierowcy.

Policjanci strzelali w opony i taranowali radiowozem uciekiniera

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znalezione substancje to klefedron i marihuana. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca pojazdu był trzeźwy jednak została pobrana od niego krew w celu zbadania czy nie prowadził pod wpływem środków odurzających.

We wtorek mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, a kierowca dodatkowo odpowie za spowodowanie kolizji drogowej. Policjanci nie wykluczają rozszerzenia zarzutów.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.