Laptopy dla uczniów. Kiedy czwartoklasiści z Łomży dostaną laptopy?

i

Autor: pixabay.com

SZKOŁA

Laptop dla ucznia. Kiedy czwartoklasiści z Łomży dostaną laptopy?

2023-09-13 16:05

Około 400 tysięcy uczniów z całej Polski w tym roku dostanie rządowe wsparcie w postaci laptopów. Sprzęt mają otrzymać wszyscy tegoroczni czwartoklasiści. Pierwsze laptopy trafiają już do uczniów w kraju, jednak łomżyńscy uczniowie na swój sprzęt będą musieli jeszcze poczekać. Szczegóły poniżej.

Laptopy dla uczniów IV klas

Każdy tegoroczny czwartoklasista dostanie własny laptop. To w ramach rządowego wsparcia rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów. W tym roku szkolnym (2023/2024) sprzęt otrzyma około 400 tysięcy uczniów z całej Polski, w Łomży - 590 uczniów z publicznych placówek.

Na nowe laptopy mogą liczyć zarówno uczniowie szkół publicznych, jak i niepublicznych. Dodatkowym wsparciem są też bony na zakup komputera dla nauczycieli. Bon ma wynieść 2500 złotych.

Według zapowiedzi rządu "Laptop dla ucznia" ma obowiązywać również w kolejnych latach, a laptopy mają być dostarczane uczniom do końca września każdego roku.

Jaki laptop otrzymają uczniowie?

Laptop, który będzie do dyspozycji uczniów z Łomży i regionu to Lenovo V15 G3 IAP CTO.

Uczniowie będą mogli wykorzystywać laptopy na wszystkich lekcjach, a także w domu. Sprzęt ma służyć przede wszystkim edukacji, ale też rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań.

Sprzęt będzie też odpowiednio zabezpieczony przed ewentualnym pomysłem sprzedaży.

Kiedy laptopy trafią do czwartoklasistów z Łomży?

Ministerstwo Cyfryzacji przekazało, że laptopy docierają już do uczniów w kraju. Sprzęt został dostarczony do 1866 szkół, natomiast czwartoklasiści z Łomży muszą uzbroić się w cierpliwość.

Jak przekazał nam Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży, sprzęt powinien trafić do łomżyńskich uczniów do końca września, jednak niewykluczone, że ten termin się nieco przesunie.

Na ten moment nie wiadomo, czy wszystkie laptopy zostaną dostarczone jednego dnia, czy będą wysyłane transzami.

Cieszymy się, że niebawem sprzęt trafi także do łomżyńskich placówek. Rozwój kompetencji cyfrowych jest kluczowym elementem edukacji. I jak potrzebny jest taki sprzęt - przekonaliśmy się podczas nauki zdalnej - mówi Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży.

Umowa na laptop

Sprzęt będzie własnością rodziców uczniów, a jego przekazanie nastąpi na podstawie umowy zawartej przez organ prowadzący szkołę z rodzicem ucznia. Umowa będzie obowiązywała przez 5 lat.

Laptopy będą miały 36-miesięczną gwarancję, która zapewni możliwość naprawy sprzętu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE