pijany

i

Autor: KMP Łomża

Kompletnie pijani wsiadają za kółko. Rekordzista miał 4 promile!

2021-07-12 13:00

Weekend na drogach regionu był intensywny- przekazuje łomżyńska drogówka. Trzech zatrzymanych kierowców było kompletnie pijanych. Jeden z nich miał w organizmie 4 promile alkoholu, kolejny 2, a trzeci potrącił rowerzystkę!

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło na policję od innego kierowcy, który widział niebezpieczne manewry jednej z osobówek. Mundurowi z posterunków z Wizny i Jedwabnego zatrzymali volkswagena do kontroli w gminie Piątnica. Alkohol było czuć na odległość, ale promile nie przeszkodziły mężczyźnie wsiąść za kółko. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Drugi drogowy przestępca wpadł w ręce tych samych policjantów, również po informacji od innego kierowcy. Do zatrzymania 38-latka doszło w gminie Jedwabne. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ciągnika miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Ostatni z nich został zatrzymany w Łomży. Wpadł, bo cofając potrącił rowerzystkę. 41-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy kierowcy od razu pożegnali się z prawem jazdy. Każdemu grozi teraz do 2 lat za kratkami.

Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl