Kolejna akcja Ekologia za sadzonkę w Łomży

i

Autor: mszzz

Kolejna akcja "Ekologia za sadzonkę" w Łomży [ZDJĘCIA]

2022-04-22 19:35

Po raz kolejny mieszkańcy Łomży wymieniali zgromadzone odpady na coś żywego. Przed Parkiem Wodnym odbyła się akcja "Ekologia za sadzonkę" połączona z piknikiem. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Mieszkańcy Łomży oddali zalegające w domu odpady: makulaturę, plastikowe butelki czy baterie, a w zamian otrzymali sadzonki roślin. To w ramach 7. edycji akcji "Ekologia za sadzonkę" organizowanej przez Zakład Gospodarowania Odpadami, Miasto Łomża i MOSiR w Łomży.

Tegoroczna akcja była połączona z piknikiem: najmłodsi uczestnicy akcji mogli poskakać na dmuchańcach, rozwiązać edukacyjne zagadki z Nadleśnictwem Łomża czy ułożyć ogromne łomżyńskie puzzle.

Ekologia po bydgosku. Uczniowie mają pomysł, jak dbać o środowisko

Ta akcja, przede wszystkim, ma wymiar edukacyjny. Chcemy edukować jak odpowiednio segregować odpady i przypominać, że musimy dbać o naszą planetę każdego dnia, a odpowiednia segregacja jest potrzebna, byśmy nie utonęli w śmieciach i także by nie płacić za to dużych pieniędzy - powiedział nam Krzysztof Kotowski z ZGO w Łomży.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE