boisko

i

Autor: fot. Gmina Łomża

Kilka NOWOCZESNYCH obiektów sportowch powstanie w Gminie Łomża

2021-08-03 13:12

Z tych obiektów skorzystają uczniowie, ale również wszyscy mieszkańcy Gminy Łomża, którzy będą chcieli aktywnie spędzać czas i uprawiać sport. Co to będzie? Które lokalizacje będą mogły poszczycić się obiektami sportowymi z prawdziwego zdarzenia? Wszystko znajdziesz poniżej.

Inwestycje będą możliwe dzięki dotacji w wysokości 660 tysięcy złotych. Gmina dostała wsparcie i została ujęta na liście rankingowej Programu „Sportowa Polska”. Pozyskana dotacja sięga 50% kosztów zadania. 

Przy Szkole Podstawowej w Kupiskach gmina planuje budowę bieżni do skoku w dal wraz z piaskownicą oraz rzutni do pchnięcia kulą z elementami małej architektury. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Puchałach mają zyskać boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią wraz z elementami małej architektury. Przy Szkole Podstawowej w Wygodzie także powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, a do tego także bieżna do skoku w dal z piaskownicą i elementy małej architektury. Koszt całego zadania szacuje się na ponad 1 mln 320 tys. złotych.

Budowę boisk i bieżni będziemy mogli przeprowadzić dzięki dotacji jaką Gmina Łomża otrzyma z Programu „Sportowa Polska” zarządzanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. To kolejne nasze gminne inwestycje realizowane ze środków pozyskiwanych z tego źródła. Niedawno zakończyliśmy budowę nowej sali gimnastycznej przy SP w Jarnutach – przypomina Wójt Piotr Kłys.

Nowe boiska i obiekty sportowe przy szkołach w Kupiskach, Puchałach i Wygodzie przeznaczone będą na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych.  Obiekty mają jednak również służyć lokalnej społeczności Gminy Łomża do aktywnego spędzania wolnego czasu. Po godzinach zajęć szkolnych boiska będą wykorzystywane przez wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli aktywnie spędzać czas i uprawiać sport.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?