Kiedy Stary Rynek w Łomży zostanie ukończony?

i

Autor: mszzz/Kiedy Stary Rynek w Łomży zostanie ukończony?

Kiedy Stary Rynek w Łomży zostanie ukończony?

2021-12-20 13:33

Miasto ogłosiło kolejny przetarg dotyczący Starego Rynku w Łomży. Wykonawcy na złożenie swoich ofert mają czas do 3 stycznia 2022 roku, a na dokończenie rewitalizacji będą mieli kilka miesięcy. Kiedy uda się doprowadzić inwestycję do końca?

Komplikacje, które pojawiają się wokół inwestycji, przeciągają jej zakończenie w czasie. Przypomnijmy, że wcześniej prace musiały zostać wstrzymane na ponad rok z powodu "dogadania" nowych ustaleń z konserwator zabytków. Ustalenia dotyczyły zmian w zakresie zieleni.

Jednak, kiedy dokonano ustalenia ostatecznego wyglądu Starego Rynku, okazało się, że w tym czasie wzrosły ceny, a wykonawca nie może dokończyć prac za wcześniej ustaloną stawkę. Umowa została rozwiązana, a miasto zmuszone było ogłosić kolejny przetarg.

Rewitalizacja warszawskiej Rotundy

Stary Rynek w Łomży gotowy za kilka miesięcy?

W piątek (17.12) miasto ogłosiło przetarg na dokończenie prac rewitalizacyjnych. Chodzi, między innymi, o wykonanie prac elektrycznych, drogowych i związanych z obłożeniem fontanny i zagospodarowania reliktu.

Jestem pełny optymizmu, myślę, że mimo tego szaleństwa cenowego uda się wyłonić wykonawcę i w efekcie końcowym zrealizować inwestycję. Być może uda się ją zakończyć przed ostatecznym terminem mówi Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Według nowego harmonogramu prace w sercu naszego miasta mają zakończyć się najpóźniej do końca września 2022 roku.

Kiedy Stary Rynek w Łomży zostanie ukończony?

i

Autor: mszzz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl