DLA MIESZKAŃCÓW

Karta Mieszkańca Łomży zacznie działać jeszcze w tym roku! Co nam daje i kto może ją dostać?

2024-05-07 14:48

Niebawem w naszym mieście zostanie uruchomiona Karta Mieszkańca Łomży. Władze miasta o jej wprowadzeniu mówiły już dawno, ale dopiero teraz te plany dojdą do skutku. Posiadacze Karty Mieszkańca będą mogli korzystać z różnych zniżek i ulg. Szczegóły w artykule.

Karta Mieszkańca Łomży - co daje?

Niebawem w naszym mieście zostanie uruchomiona Karta Mieszkańca Łomży. Posiadacze karty będą mogli korzystać z różnych zniżek i ulg.

Przede wszystkim karta będzie umożliwiała darmowe przejazdy łomżyńską komunikacją miejską, ale także tańsze wejścia na basen, lodowisko, do Letniego Parku Zabaw czy do filharmonii.

Być może z czasem swoje zniżki dorzuci część łomżyńskich przedsiębiorców. Władze miasta będą jeszcze prowadzić rozmowy w tym temacie. 

Dodatkowo, raz w roku, w ramach Karty będą przysługiwać bezpłatne wejściówki, np. do łomżyńskiej filharmonii.

Kto może dostać łomżyńską Kartę Mieszkańca?

Jedynym warunkiem ubiegania się o Kartę Mieszkańca Łomży jest płacenie podatków w Łomży. Karta będzie też przysługiwać dzieciom, które zamieszkują w gospodarstwie domowym. W przypadku osób, które nie mają obowiązku rozliczania podatku, warunkiem jest zamieszkiwanie na terenie Łomży.

Chciałbym mieszkańców miasta i wszystkich tych, których życie skupione jest w naszym mieście, bo tu pracują, ich dzieci chodzą do szkoły, a może mieszkają na przykład w sąsiednich gminach, zachęcić do tego, żeby płacić podatki w Łomży, rozliczać się w naszym mieście. To jest warunek obligatoryjny do korzystania z tej karty - mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Prezydent liczy również na to, że dzięki takiej zachęcie, wpływy z podatków w naszym mieście będą znacznie wyższe, a co za tym idzie - możliwe będzie wprowadzenie dodatkowych atrakcji.

Jak dostać Kartę Mieszkańca Łomży?

Aby wyrobić ŁKM trzeba złożyć wniosek i przedstawić dowód na rozliczanie się w Łomży. Kartę można wyrobić online poprzez stronę karta.miastolomza.pl albo w specjalnym punkcie w Urzędzie Miejskim w Łomży znajdującym się na parterze budynku.

Zniżki i bezpłatne przejazdy autobusami miejskimi będą obowiązywały od 1 lipca, żeby każdy miał czas na wyrobienie Karty.

Ważne!

Łomżyńska Karta Mieszkańca będzie łączyć inne - Łomżyńską Kartę Seniora i Łomżyńską Kartę Dużej Rodziny. Te karty, i obowiązujące ulgi, będą ważne do końca tego roku.

Dotychczas funkcjonujące w Łomży Karta Seniora i Łomżyńska Karta Dużej Rodziny zachowają swoją ważność do końca roku, bez konieczności przedłużania biletów elektronicznych dla seniorów. Z bezpłatnej komunikacji miejskiej na podstawie ważnej legitymacji szkolnej do końca roku korzystać będą mogli również uczniowie. Natomiast zniżki na nich zawarte nie będą się łączyły z ulgami przypisanymi do Łomżyńskiej Karty Mieszkańca - tłumaczy Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego.

Można także wnioskować wydanie ŁKM w imieniu:

  • dzieci od 7. roku życia do ukończenia 18. roku życia lub
  • kontynuujących naukę lub studia do 26. roku życia na podstawie ważnej legitymacji,
  • osób powyżej 18. roku życia bez ograniczenia wieku w przypadku osób legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Co ważne, dzieci do ukończenia 6. roku życia korzystają z ulg i zniżek przypisanych do konta rodzica.

Karta i związane z nią udogodnienia zostaną sfinansowanie z tzw. funduszy norweskich.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!