Karta Mieszkańca Łomży zacznie działać jeszcze w tym roku! Co nam da i kto może ją dostać?

i

Autor: mszzz

DLA MIESZKAŃCÓW

Karta Mieszkańca Łomży zacznie działać jeszcze w tym roku! Co nam da i kto może ją dostać?

2024-02-02 13:23

Niebawem w naszym mieście zostanie uruchomiona Karta Mieszkańca Łomży. Władze miasta o jej wprowadzeniu mówiły już dawno, ale dopiero teraz te plany dojdą do skutku. Posiadacze Karty Mieszkańca będą mogli korzystać z różnych zniżek i ulg. Szczegóły w artykule.

Karta Mieszkańca Łomży - co daje?

Niebawem w naszym mieście zostanie uruchomiona Karta Mieszkańca Łomży. Posiadacze karty będą mogli korzystać z różnych zniżek i ulg.

Przede wszystkim karta będzie umożliwiała darmowe przejazdy łomżyńską komunikacją miejską, ale także tańsze wejścia na basen, lodowisko, do Letniego Parku Zabaw czy do filharmonii.

Nie wiadomo, na jakim dokładnie poziomie będą zniżki, to zostanie ustalone w kolejnych miesiącach. Na ten moment mówi się o około dwudziestoprocentowych ulgach.

Być może z czasem swoje zniżki dorzuci część łomżyńskich przedsiębiorców. Władze miasta będą jeszcze prowadzić rozmowy w tym temacie. 

Dodatkowo, raz w roku, w ramach Karty będą przysługiwać bezpłatne wejściówki, np. do łomżyńskiej filharmonii.

Kto może dostać łomżyńską Kartę Mieszkańca?

Jedynym warunkiem ubiegania się o Kartę Mieszkańca Łomży będzie płacenie podatków w Łomży. Karta będzie też przysługiwać dzieciom, które zamieszkują w gospodarstwie domowym.

Jak powiedział nam prezydent Mariusz Chrzanowski, to może być zachęta dla wszystkich, których życie skupione jest w Łomży, a mieszkają w sąsiednich gminach. 

Chciałbym mieszkańców miasta i wszystkich tych, których życie skupione jest w naszym mieście, bo tu pracują, ich dzieci chodzą do szkoły, a może mieszkają na przykład w sąsiednich gminach, zachęcić do tego, żeby płacić podatki w Łomży, rozliczać się w naszym mieście. To jest warunek obligatoryjny do korzystania z tej karty - mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Prezydent liczy również na to, że dzięki takiej zachęcie, wpływy z podatków w naszym mieście będą znacznie wyższe, a co za tym idzie - możliwe będzie wprowadzenie dodatkowych atrakcji.

Jak dostać Kartę Mieszkańca Łomży?

Karta zostanie uruchomiona 5 maja i od tego dnia można będzie się o nią starać. Aby ją wyrobić trzeba będzie złożyć wniosek i przedstawić dowód na rozliczanie się w Łomży. Kartę można będzie wyrobić online albo w specjalnym punkcie w Hali Kultury.

Zniżki i bezpłatne przejazdy autobusami miejskimi będą obowiązywały od lipca, żeby każdy miał czas na wyrobienie tej Karty.

Dodajmy, że karta i związane z nią udogodnienia zostaną sfinansowanie z tzw. funduszy norweskich.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!