Plaża Miejska w Łomży

i

Autor: mszzz

Już w następnym tygodniu rusza Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie! Znamy szczegóły [AUDIO]

2021-06-08 10:03

Przez całe wakacje mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości, a także turyści będą mogli cieszyć się bezpiecznym wypoczynkiem nad rzeką w Łomży. Już 19 czerwca rusza Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie. Przygotowania do uruchomienia plaży trwają cały czas. Szczegóły poniżej.

Pogoda w Łomży od kilku dni rozpieszcza, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się do nas lato! A lato w naszym mieście oznacza, między innymi, wypoczynek nad rzeką. Będzie on wyjątkowo długi, a to dlatego, że w tym roku przy moście "Hubala" powstanie kąpielisko.

Długi wypoczynek nad Narwią

Łomżyńskie Kąpielisko Miejskie będzie działać przez całe wakacje, a o bezpieczny wypoczynek nad Narwią będą dbać ratownicy z Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Kąpielisko ruszy 19 czerwca i będzie czynne do końca wakacji.

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali

Bezpieczeństwo na plaży

Ratownicy będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających, zarówno z poziomu lądu, jak i z poziomu wody. W tym roku zostaną uruchomione dodatkowe patrole na wodzie, które będą pływać po Narwi w granicach administracyjnych Łomży. Od poniedziałku do czwartku będzie: 3 ratowników plus patrol, natomiast od piątku do niedzieli będzie 4 ratowników plus w weekend dwa patrole.

Przygotowania do uruchomienia łomżyńskiego kąpieliska trwają cały czas, przed nami jeszcze ostateczne badanie wody, a 19 czerwca będziemy czekać już na plażowiczów nad Narwią. Kąpielisko będzie zorganizowane w zasadzie tak jak w poprzednich latach - powiedział nam Tomasz Malinowski, prezes WOPR-u w Łomży.

POSŁUCHAJ, co o organizacji łomżyńskiego kąpieliska mówi Tomasz Malinowski, prezes WOPR-u

A tu będziecie mogli na bieżąco sprawdzać najważniejsze dane dotyczące naszego kąpieliska i nie tylko KLIKNIJ

Dodajmy, że w tym roku organizacja Łomżyńskiego Kąpieliska Miejskiego będzie kosztować blisko 200 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl