W Piątnicy ruszą obchody 50-lecia istnienia gminy! Co się będzie działo?

i

Autor: Gmina Piątnica

WYDARZENIA

Jutro w Piątnicy ruszą obchody 50-lecia istnienia Gminy! Co się będzie działo?

2023-09-01 14:12

Już jutro (2.09) rozpoczną się obchody 50-lecia istnienia Gminy Piątnica. Na pierwszy dzień świętowania zaplanowano sporo atrakcji, zarówno dla wszystkich chętnych mieszkańców, jak i gości spoza terenu gminy. Będą między innymi: rekonstrukcja bitwy, piknik historyczny, konkurs kulinarny i koncerty. Szczegóły w artykule.

Jubileusz Gminy Piątnica

Gmina Piątnica w tym roku obchodzi okrągły jubileusz - 50-lecie istnienia. Z tej okazji zaplanowano sporo wydarzeń. Uroczystości oficjalnie rozpoczną się już jutro - 2 września. Co się wydarzy?

Program obchodów 50-lecia Gminy Piątnica

 • 10.00 Msza Święta w intencji mieszkańców Gmina Piątnica w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy
 • 11.30 Rekonstrukcja bitwy 1920 “Bez cudu nad Narwią nie byłoby cudu nad Wisłą”- Fort III w Piątnicy wraz z przemarszem na teren oficjalnych obchodów
 • 13.00 Oficjalne obchody jubileuszu 50-lecia Gminy Piątnica - boisko trawiaste przy Centrum Usług Samorządowych w Piątnicy
 • 15.00 Konkurs kulinarny SmakOFF Piątnica - Festiwal Smaków Regionalnych
 • 19.00 Koncert Toskańsky
 • 20.15 Koncert ETNA
 • 21.30 Gwiazda wieczoru Capitan Folk
 • 22.30 Zakończenie wydarzenia

Z ogromną radością zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Piątnica oraz gości z całej okolicy do wspólnego świętowania  obchodów 50-lecia naszej pięknej gminy. To wyjątkowa okazja do wspólnego uczczenia  jubileuszu i refleksji nad naszym dziedzictwem oraz współczesnym rozwojem. To również doskonała okazja, aby spotkać się z sąsiadami, wymienić się poglądami, wspólnie spędzić czas i obchodzić nasze lokalne osiągnięcia oraz piękno naszej gminy - mówi Artur Wierzbowski, Wójt Gminy Piątnica.

Jutro w Piątnicy ruszą obchody 50-lecia istnienia gminy! Co się będzie działo?

i

Autor: Gmina Piątnica

Świętowanie w Gminie Piątnica potrwa dłużej

Świętowanie jubileuszu potrwa dłużej. W ramach dalszych obchodów zaplanowano program na kolejne tygodnie. Na terenie gminy będą odbywać się pikniki rodzinne. Zaplanowano atrakcje i dla dużych i dla małych - animacje i dmuchane zamki, a Szkoły Gminy Piątnica, jednostki OSP oraz Koła Gospodyń Wiejskich przygotują swoje stoiska.

Dodatkowo na piknikach rodzinnych odbędzie się wieczór taneczny, na którym całe rodziny będą miały okazję bawić się przy rytmach ulubionych piosenek.

 • 10 września od godziny 12:00 - Piknik Rodzinny w Dobrzyjałowie
 • 17 września od godziny 12:00 - Piknik Rodzinny w Drozdowie
 • 24 września od godziny 12:00 - Piknik Rodzinny w Olszynach.

Na zakończenie cyklu wydarzeń 30 września odbędzie się Bieg Pamięci Września o Puchar Wójta Gminy Piątnica, który rozpocznie się na terenie Fortu III w Piątnicy.

W tym samym dniu o godzinie 18:00 na boisku wielofunkcyjnym przy ulicy Szkolnej 29 w Piątnicy odbędzie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Piątnica.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!