Janusz Alfa. MEMY: Stanisław Derehajło z Podlasia nowym królem internetów [ZDJĘCIA]

i

Autor: wykop.pl / memy.pl MEMY: Janusz Alfa. Najlepsze, najśmieszniejsze znaleziska, obrazki i memy o Januszu Alfa.

Janusz Alfa. MEMY: Stanisław Derehajło z Podlasia nowym królem internetów [ZDJĘCIA]

2021-09-06 9:22

"Janusz Alfa", czyli stereotypowy szef (tzw. "prywaciarz"), który dorabia się na wyzysku podwładnych, a na wszelkie skargi i zażalenia ma ciętą ripostę lub złotą radę. Bohaterem memów o nim stał się nie kto inny jak Stanisław Derehajło - podlaski polityk, wicemarszałek województwa podlaskiego. Sprawdźcie najlepsze MEMY z jego udziałem!

Kim właściwie jest „Janusz Alfa”? Mówiąc najprościej, symbolizuje on przede wszystkim polskiego prywaciarza-cwaniaka – szefa firmy, w której pracowników wyciska się jak cytryny za możliwie najmniejsze wynagrodzenie. Na jej czele stoi właśnie pan Janusz: wiecznie narzekający i zmęczony życiem mężczyzna, którego krągłe kształty nie wskazują bynajmniej, jakoby z powodu firmowych trudności miał przymierać głodem. O dziwo stać go nawet na coroczne, kilkukrotne urlopy za granicą i cykliczną zmianę samochodu, bynajmniej nie na auto z niższej półki. Dla podwładnych zawsze służy „złotą radą”, zastrzykiem motywacji lub ma w zanadrzu ciętą ripostę, po której każdy powinien grzecznie wrócić na swoje miejsce, zastanowić się, gdzie popełnił błąd oraz jak go naprawić. A potem podziękować swojemu szefowi, że zapewnia mu tak wspaniałą pracę i co miesiąc płaci za niego podatki.

Jak przygotować się do gali FAME MMA? | ESKA XD - Fit vlog #30

Janusz Alfa. MEMY ze Stanisławem Derehajłą

Prawdopodobnie każdy z nas jest w stanie wyobrazić sobie taką stereotypową postać. Janusz Alfa to właśnie on, zaś jego niechlubnym symbolem w sieci stał się nie kto inny jak wicemarszałek województwa podlaskiego, Stanisław Derehajło. Widocznie jego wizerunek najbardziej odpowiadał autorom obrazków, którzy musieli podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami na temat złowrogich prywaciarzy. Tych zaś w ciągu ostatnich miesięcy nazbierało się całkiem sporo, a niewykluczone, że do memów o Januszu Alfa dołączać będą nowe. Tym bardziej że zakres tematyczny poszerzyła się już o typowego Janusza czy wszechwiedzącego ojca sypiącego jak z rękawa oklepanymi aforyzmami lub czerstwymi żartami.

MEMY: Janusz Alfa - najlepsze, najśmieszniejsze

Czego dotyczą memy o Januszu Alfa ze Stanisławem Derehajłą w roli głównej? Specjalnie dla Was wybraliśmy najlepsze znaleziska! Kliknij zdjęcie wyżej, by przejść do galerii i poprawić sobie humor!

A może znacie jeszcze jakieś kultowe teksty typowych Januszy Alfa? Wpisujcie je w komentarzach poniżej!

Co wiesz o Podlasiu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
Symbolem woj. podlaskiego jest..

Kim jest Stanisław Derehajło - bohater memów "Janusz Alfa"?

Stanisław Derehajło urodził się 23 marca 1972 roku w Bielsku Podlaskim. To polski samorządowiec, nauczyciel i rolnik. W latach 1998–2017 był wójtem gminy Boćki, w latach 2017–2021 sekretarzem generalnym Porozumienia. Od 2018 jest wicemarszałkiem województwa podlaskiego, a od 2021 wiceprezesem Porozumienia. W 2009 otrzymał Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Jest żonaty, ma troje dzieci.

Derehajło to absolwent Zespołu Szkół nr 4 w Bielsku Podlaskim i studiów historycznych na Uniwersytecie w Białymstoku.  Pracował jako nauczyciel historii, dochodząc do rangi nauczyciela mianowanego. Zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego o profilu roślinnym i agroturystycznym, a także pasieki. Został członkiem zespołu folklorystycznego „Podlaskie Kukułki” z Bielska Podlaskiego, a następnie przez 20 lat kierował zespołem „Klekociaki” z Bociek. Działał także jako strażak ochotnik, został druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Boćkach i skarbnikiem podlaskiego oddziału wojewódzkiego OSP.

Źródło: Wikipedia