remont ulicy w Łomży

i

Autor: pixabay.com

Inwestycja

Przebudowa skrzyżowania Piłsudskiego i Kazańskiej. Będzie wygodniej i bezpieczniej

2024-03-26 8:52

Skrzyżowanie Alei Piłsudskiego z Kazańską ma doczekać się remontu. To jeden z najbardziej problematycznych punktów na mapie Łomży. Ma to związek przede wszystkim z rozbudową tej części Łomży, a co za tym idzie- zwiększonym ruchem.

Kierowcy, którzy znają Łomżę jak własną kieszeń na pewno wiedzą, że tu  w godzin szczytu swoje trzeba odstać. Modernizacja ma ruch w tej części Łomży ułatwić. Wczoraj na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i Kazańskiej odbyła się krótka konferencja prasowa dotycząca remontu tego odcinka na drogowej mapie Łomży.

Modernizacja skrzyżowania Piłsudskiego z Kazańską

Modernizacja zakłada budowę wlotu z kazańskiej do Piłsudskiego, tak zwany prawoskręt, podobnie jak z Piłsudskiego do Kazańskiej. W planach jest  również przebudowa kanału technologicznego, deszczowego, przebudowę oświetlenia oraz wykonanie nowych chodników i zieleńców.

Dokładny termin realizacji tej inwestycji nie jest jeszcze znany, ale Mariusz Chrzanowski, Prezydent Łomży, poinformował, że chciałby, aby remont tego skrzyżowania został zrealizowany podczas kolejnej kadencji samorządu.

Mamy już dokumentację techniczną dotyczącą tej inwestycji, przed nami kolejna kadencja samorządu. Chcemy, żeby właśnie ta inwestycja znalazła się w następnych budżetach. Stąd właśnie nasze spotkanie, bo chcemy pokazać, że ta inwestycja jest bardzo ważna - mówił podczas konferencji prasowej włodarz miasta.

A wybory samorządowe już 7 kwietnia.