Gmina Jedwabne. Kobieta została oszukana i straciła kasę!

i

Autor: fot. pixabay.com/Gmina Jedwabne. Kobieta została oszukana i straciła kasę!

Gmina Jedwabne. Kobieta została oszukana i straciła kasę!

2022-10-06 14:05

28-letnia mieszkanka gminy Jedwabne pieniądze - kobieta padła ofiara cyberprzestępców. Oszuści podszyli się pod znajomą kobiety włamując się na jej konto społecznościowe. Szczegóły w artykule.

Kobieta myślała, że pomaga znajomej, a w rezultacie straciła swoje pieniądze. To kolejny taki przypadek w regionie. Tym razem ofiarą internetowych oszustów padła 28-letnia mieszkanka gminy Jedwabne.

Oszuści włamali się na konto społecznościowe kobiety i podszyli się pod jej znajomą. Następnie poprosili o pożyczenie pieniędzy. Kobieta była przekonana, że pisze z koleżanką, dlatego wygenerowała kod BLIK.

Chciały ratować wnuki, straciły oszczędności życia. Seniorki ofiarami bezwzględnych oszustów

Po transakcji 28-latka skontaktowała się telefonicznie ze znajomą i okazało się, że nie wysyłała ona do niej żadnych wiadomości. Kobieta straciła 1000 złotych.

Łomżyńska policja przypomina, że podszywanie się pod znajomych i prośby o pieniądze to częsta metoda wykorzystywana przez internetowych oszustów.

Przestępcy proponują łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczy, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom - ostrzegają łomżyńscy policjanci.

Gdy w grę wchodzą pieniądze, skontaktujmy się telefonicznie z daną osobą (która prosi o szybką wypłatę pieniędzy) - to także dobry sposób, by nie dać się nabrać "wnuczkowym" oszustom.

Sonda
Czy cyberbezpieczeństwo jest warte wyższych rachunków za internet?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!