Ferie zimowe w Łomży 2024

i

Autor: pixabay.com

Ferie zimowe 2024

Ferie zimowe w Łomży. Znamy pierwsze propozycje na wypoczynek!

2024-01-08 9:22

Mija tydzień za tygodniem, a to oznacza tylko jedno: ferie zimowe 2024 coraz bliżej! Jak co roku wiele łomżyńskich instytucji włącza się w organizację zimowego wypoczynku dla najmłodszych. Znamy już pierwsze propozycje. Jest trochę sportu, trochę nauki i duuużo dobrej zabawy!

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! Na dwa tygodnie odpoczynku od szkolnej ławy wiele łomżyńskich instytucji przygotowało, albo właśnie przygotowuje swoje propozycje dla dzieci i młodzieży. Znamy już pierwsze szczegóły!

Ferie z "SOWĄ", czyli Strefą Odkrywania Wyobraźni i Aktywności

SOWA działająca przy Akademii Łomżyńskiej zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty genealogiczne. Tu spróbujecie odnaleźć swoje korzenie zyskując cenną wiedzę na przyszłość. Zajęcia będą jednodniowe i odbędą się w dwóch turach:

 •  7 - 10 lat wraz z opiekunami  od 22. stycznia do 25. stycznia w godzinach od 9:00 do 11:00
 • 11-  14 lat  od dnia 29. stycznia do 1. lutego, w tych samych godzinach.

Zapisy trwają, a liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły TUTAJ

Aktywnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży

Również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma dla dzieciaków i młodzieży z Łomży coś na zimę. Ferie na lodzie i w wodzie to propozycja łomżyńskiego MOSiR-u.

 • FERIE NA LODZIE - to propozycja dla amatorów łyżwiarstwa. W godzinach 9.00-10.00 zajęcia prowadzone będą przez animatorów sportów zimowych. W programie gry i zabawy na lodzie oraz nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach. Miejsce: Biały Orlik przy Katyńskiej
 • FERIE W WODZIE - to gry i zabawy w wodzie m.in.: wodne gry drużynowe, zjazdy rurą na czas czy wyławianie skarbów. Miejsce: Park Wodny przy Wyszyńskiego.

Obie propozycje są kierowane do uczestników w wieku od 7 do 14 lat. Szczegóły TUTAJ.

Zimowa Akademia Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży

Zajęcia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży wystartują 22 stycznia i potrwają do 25 stycznia. W programie, między innymi:

 • zajęcia plastyczne praca w technikach plastycznych, rysunek, malarstwo, rzeźba
 • zajęcia wokalne emisja głosu, śpiew, praca z mikrofonem
 • wizyta w kostiumerni polskie stroje regionalne i narodowe
 • zajęcia taneczno-sportowe różnorodne techniki taneczne: balet, tańce narodowe, regionalne, towarzyskie, współczesne, gimnastyka

i wiele, wiele innych! W zajęciach udział mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku od 7 do 11 lat. Zapisy potrwają do 18 stycznia.

Spektakle w Teatrze Lalki i Aktora

Coś specjalnego na czas ferii ma dla najmłodszych mieszkańców Łomży również Teatr Lalki i Aktora. Zaglądamy do repertuaru:

 • 23, 24 stycznia- "Koziołek Matołek",
 • 25, 26 stycznia- "Noniek"
 • 27, 29 stycznia- "Czerwony Kapturek"
 • 30, 31 stycznia- "Magiczny Sklep"

Czas na narty!

Ciekawą alternatywą na zimowy wypoczynek jest też wypad na narty. Nie musicie szukać daleko! Stacja Rybno czeka na amatorów zimowych sportów od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00- 20:00, a także w weekendy między 10:00, a 20:00.