Ratownik

i

Autor: fot.pixabay.com

Dzwoniąc na TEN numer dostaniesz pomoc ze strony ratowników łomżyńskiego WOPR-u

2021-06-23 10:59

Łomżyńskie WOPR uruchomiło specjalny numer alarmowy. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą. Telefon działa w godzinach dyżurów ratowników. W jakich okolicznościach można skorzystać z telefonu? Szczegóły poniżej

Trzeci raz z rzędu łomżyńscy woprowcy udostępniają specjalny numer telefonu, pod którym można uzyskać pomoc z sytuacjach kryzysowych. Wybierając numer 662 029 662 dodzwonicie się do ratowników patrolujących Narew w granicach administracyjnych Łomży.

W jakich sytuacjach dzwonić?

Każda sytuacja zagrażająca życiu czy zdrowiu osoby przebywającej, w Narwi czy na brzegu rzeki, jest powodem, by wykonać numer do łomżyńskich ratowników. Dlatego jeśli zobaczycie osobę topiącą się albo leżącą na brzegu, bez wahania zadzwońcie do ratowników! Szybka reakcja zwiększa szanse na przeżycie takiej osoby.

Koszmarny skok do wody! WOPR ostro o zachowaniu nastolatków: „zapomnieli zabrać ze sobą nad wodę „mózg”

Chcemy zapewnić większe bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Dużo osób przemieszcza się wodami Narwi od bulwarów do mostu "Hubala", dlatego stwierdziliśmy, że ten numer na pewno się przyda. Do tej pory został użyty tylko raz. Mamy nadzieję, że i w tym roku tak będzie podobnie - powiedział nam Tomasz Malinowski, prezes łomżyńskiego WOPR-u.

Numer alarmowy 662 029 662 działa przez cały tydzień w godzinach od 11:00 do 19:00. Będzie działał przez całe wakacje aż do 1 września. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl