Dyrekcja łomżyńskiego Mechaniaka wydała oświadczenie w sprawie postrzelenia ucznia

i

Autor: pixabay.com

PILNE

Dyrekcja łomżyńskiego Mechaniaka wydała oświadczenie w sprawie postrzelenia ucznia! ZDJĘCIA

2024-05-07 11:43

W związku z wczorajszym (6.05) postrzeleniem ucznia dyrekcja ZSMiO nr 5 w Łomży wydała oświadczenie. Dyrekcja i cała społeczność szkoły jest "zaniepokojona zaistniałym zdarzeniem", jednak jak podkreśla, do incydentu doszło na terenie CKZiU w Łomży. Dyrekcja zastrzega też, że tuż po zdarzeniu podjęte zostały wszystkie niezbędne działania.

Oświadczenie dyrekcji Mechaniaka

Dyrekcja ZSMiO nr 5 w Łomży wczoraj komentować sprawy nie chciała, nie udzieliła nam też informacji, między innymi na temat podjętych działań tuż po zdarzeniu. Jednak dziś wydane zostało oświadczenie.

Dyrektor Jacek Kocoń informuje, że cała społeczność szkoły jest zaniepokojona zaistniałym zdarzeniem. Podkreśla, że postrzelony został uczeń ZSMiO nr 5 w Łomży, jednak do samego zdarzenia doszło już na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łomży.

Jak czytamy w oświadczeniu "szybkie działanie podjęte przez dyrekcję i nauczycieli ZSMiO nr 5 doprowadziło do ujęcia sprawcy przez Policję, a poszkodowanemu uczniowi udzielono natychmiastowej pomocy medycznej".

Poniżej publikujemy pełne oświadczenie dyrekcji szkoły:

Oświadczenie

Cała społeczność Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży jest zaniepokojona zaistniałym zdarzeniem, które miało miejsce wczoraj – postrzeleniem ucznia naszej placówki. Miało ono miejsce nie na terenie naszej szkoły, tylko na odrębnej placówki oświatowej, tj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łomży. Szybkie działanie podjęte przez dyrekcję i nauczycieli ZSMiO nr 5 doprowadziło do ujęcia sprawcy przez Policję, a uczniowi poszkodowanemu udzielono natychmiastowej pomocy medycznej.

Społeczność Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży nie akceptuje zachowania sprawcy, potępia je, gdyż zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa w każdym miejscu: w szkole, w pracy, na ulicy. Nie zgadzamy się także na piętnowanie w mediach naszej szkoły, gdyż powyższe zdarzenie nie miało miejsca na jej terenie, a poszkodowanym jest nasz uczeń.

W dniu wczorajszym młodzież otrzymała doraźne wsparcie i pomoc psychologiczno-pedagogiczną, a dziś będzie ona kontynuowana przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łomży.

Informujemy, iż jesteśmy w stałym kontakcie z opiekunem prawnym poszkodowanego ucznia. Z jego przekazu wynika, że jego podopieczny przebywa już w domu na rekonwalescencji.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole rozpoczynają się egzaminy maturalne. To trudny czas dla abiturientów, gdyż są oni już obarczeni stresem zdawania ważnego egzaminu. W związku z tym zwracamy się z prośbą o nieutrudnianie im tego zadania poprzez szerzenie negatywnych emocji, zaniechanie komentarzy i pozostawienie sprawy do wyjaśnienia odpowiednim organom.

W imieniu społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży

Jacek Kocoń dyrektor szkoły

Szczegóły postrzelenia

Do postrzelenia 15-letniego ucznia doszło wczoraj (6.05) przed południem. Chłopak został postrzelony z broni pneumatycznej przez innego ucznia ZSMiO. Strzały padły z okna CKZiU w Łomży.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 16-letni chłopak najpierw strzelał z broni pneumatycznej w klasie, a później strzelał przez okno i wtedy trafił w 15-letniego kolegę.

Poszkodowany chłopak przeszedł zabieg i wrócił już do domu.

Policja cały czas pracuje nad sprawą i dziś przekazała zdjęcie broni, z której strzelano.

Broń, z której strzelano do ucznia w Łomży

i

Autor: Podlaska Policja
Zabezpieczony przez policję śrut

i

Autor: Podlaska Policja

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl