Dni Łomży. Sprawdź, co będzie się działo w naszym mieście!

i

Autor: mszzz/Dni Łomży. Sprawdź, co będzie się działo w naszym mieście!

Dni Łomży: Sprawdź, co będzie się działo w naszym mieście!

2022-04-19 11:14

Za niespełna dwa miesiące mieszkańcy Łomży będą świętować kolejne urodziny miasta. W tym roku możliwe będzie zorganizowanie Dni Łomży w bogatszej formule. Sprawdź, co dokładnie będzie się działo!

Tegoroczne obchody święta Łomży odbędą się już w bogatszej formule. Dzięki zniesieniu covidowych obostrzeń Łomża wróci do świętowania rocznicy nadania praw miejskich w pełnym wymiarze. W tym roku Dni Łomży odbędą się w dniach 15-18 czerwca.

Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki

Uroczysta Sesja

Uroczysta sesja Rady Miejskiej, spotkanie z autorką powieści o Hance Bielickiej, jarmark średniowieczny oraz koncerty na muszli przy ul. Zjazd - tak w skrócie zapowiadają się Dni Łomży 2022.

Obchody święta miasta ruszą w środę 15 czerwca i rozpoczną się od uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Hali Kultury. Tematem przewodnim będzie Jakub Waga, przyrodnik i botanik, którego 150. rocznica śmierci przypada właśnie w tym roku.

Odbędzie się tam także spotkanie z Katarzyną Drogą, autorką powieści o Hance Bielickiej pt. „Dziunia, ale dama”.

Jarmark Średniowieczny

W ramach Dni Łomży zorganizowany zostanie także Jarmark Średniowieczny. Zostanie on zorganizowany w piątek 17 czerwca w Parku Jana Pawła II. I tutaj atrakcje dla siebie znajdą i najmłodsi mieszkańcy Łomży i co najstarsi.

Nie zabraknie obozowiska rycerskiego, stoisk merytorycznych prezentujących dawne rzemiosła, stanowisk gastronomicznych wystylizowanych na średniowieczną kuchnię orz kramów z pamiątkami i przedmiotami historycznymi. Niemałą atrakcję będzie stanowił ogródek animacyjny i punkt dla najmłodszych z aktywnościami nawiązującymi do tematyki epoki - przekazał Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. 

Koncerty na muszli

I to, na co mieszkańcy Łomży pewnie czekają najbardziej - koncerty. W tym roku miasto stawia przede wszystkim na lokalnych artystów, ale zagra także zespół z zagranicy. Kto wystąpi?

  • grupa Leczsami,
  • Julita Kaczyńska, Marcin Fabiszewski, Przemysław Piotrowski,
  • Fisz Emade Tworzywo,
  • Shanguy - gwiazda wieczoru, francusko - włoski zespół wykonujący muzykę z gatunku pop i house

Koncerty odbędą się w sobotę 18 czerwca na muszli koncertowej przy ul. Zjazd.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Po świątecznym obżarstwie zdobędziesz pewnie maks 6/10

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście USA znajduje się lotnisko odprawiające najwięcej pasażerów w ciągu roku?

Organizatorem wydarzenia będzie Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych przy wsparciu producenta marki ŁOMŻA.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!